fbpx
06 Жовтня, 2021

На Закарпатті 198 студентів почали навчатися у центрах професійної підготовки за підтримки Угорщини

На Закарпатті 198 студентів почали навчатися у центрах професійної підготовки за підтримки Угорщини

У понеділок, 4 жовтня у Великій Доброні відбулася урочиста церемонія відкриття навчального року в Центрах професійної підготовки імені Егана Еде. Вони створені на Закарпатті за підтримки уряду Угорщини. Центри діють як філії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ІІ Ракоці – у Берегові, Великій Доброні та Пийтерфолві.

У цих трьох закладах наразі навчатимуть угорською мовою 198 студентів-початківців, які опановуватимуть професії у 12 напрямках.

центр пту3

Церемонія відбулася у приміщенні реформатської церкви і почалася з виконання національного угорського гімну. Студенти прийшли одягнуті у національні костюми.

Директор професійно-технічного навчального центру у В. Доброні Янош Балог нагадав, що заклад у селі почав працювати у 2019 році. Тоді на перший курс вступили 110 студентів. Наступного року в області відкрили ще два центри. Їх мета – залучення угорськомовної молоді, яка проживає на Закарпатті, з метою опанування професій, затребуваних на ринку. Нині загальна кількість учнів у трьох навчальних закладах досягла 329.

 

Читайте також:

 

Беручи до уваги потреби ринку праці, цього року було відкрито ще п’ять нових курсів: спортивний тренер – організатор, модельєр, реабілітолог, технік з електроніки та технік-маркетолог.

Янош Балог подякував уряду Угорщини, який підтримує роботу професійних центрів на Закарпатті.

“Сумно бачити, скільки талановитої закарпатської молоді виїжджає за кордон, у пошуках щастя, їдучи з країни в країну у пошуках будь-якої роботи, відмовляючись від власних мрій в обмін на можливості пристойного заробітку. Тому мені дуже приємно бачити тут стільки молодих людей, які, сподіваюся, не будуть думати про таке життя”, – зазначив Янош Балог у своїй промові.

Також перед присутніми виступила заступник державного секретаря з питань професійної освіти Міністерства інновацій та технологій Угорщини Габорне Пелешкей. Вона зазначила, що професійне навчання угорської молоді на Закарпатті слугує зміцненню громади, а також допомагає угорським компаніям у прикордонних регіонах виживати на ринку.

Було зачитано також привітання з боку держсекретаря з питань національної політики офісу прем’єр-міністра Угорщини Яноша Арпада Потапі, якому наразі заборонений в’їзд до України.

Більше про те, як і для чого Угорщина розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті ми розповідали раніше. Загалом з 2015 року з національного бюджету Угорщини на розвиток професійно-технічної освіти було виділено майже 1,2 мільярда форинтів.

Автор: Андрій Клоц* спеціально для InfoPost.Media

Фото: karpataljalap.net

* це творчий псевдонім журналіста, який давно працює в тематиці міжетнічних відносин, а псевдонім використовує задля того, аби особа автора не впливала на якість та відвертість дискусії щодо його текстів (Chatham House rules)


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі