fbpx
30 Травня, 2022

Міністерка оборони Чехії попросить ще 700 мільйонів на військову допомогу Україні

Міністерка оборони Чехії попросить ще 700 мільйонів на військову допомогу Україні

Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова має намір попросити уряд найближчим часом виділити більше грошей на військову допомогу Україні. Це має бути приблизно від 600 до 700 мільйонів крон.

Про це Яна Чернохова заявила у неділю, 29 травня на чеському телебаченні, передає портал Novinky.

“Це нормальне явище. Чехія – одна з країн, яка допомагає Україні в довгостроковій перспективі. У мене є готові додаткові військові пропозиції для засідання уряду на суму приблизно від 600 до 700 мільйонів крон”, – сказала Чернохова.

Яна Чернохова

Чехія є одним із найбільших прихильників України з початку російського вторгнення. Наразі Чехія надала Україні озброєння, зокрема важку техніку, як-от танки та гелікоптери, та військову техніку на понад 3,5 мільярда крон.

Чернохова нагадала, що Міністерство оборони також співпрацює з Посольством України в Празі для закупівлі озброєння та військової техніки за гроші, які люди пересилають посольству на банківський рахунок. Наразі посольство отримало близько 1,2 мільярда крон.

“Нам потрібна зброя, яка не тільки допоможе зупинити атаку Росії, але й звільнить окуповані території. Потрібні танки, бронетехніка. Також ракетні установки, які можуть вести вогонь на відстань від 60 до 90 кілометрів, щоб ми могли атакувати російські позиції з безпечної відстані”, – заявив у неділю посол України в Чехії Євген Перебийніс.

І Чехія йде на зустріч цим проханням.

Як ми повідомляли, Чехія вже надала Україні зброю на 130 млн доларівЗа цю допомогу Чехія повинна отримати, як компенсацію, німецькі танки.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі