fbpx
27 Травня, 2022

Мерія Праги має намір збудувати ще одне наметове містечко для ромів-біженців

Мерія Праги має намір збудувати ще одне наметове містечко для ромів-біженців

Мерія Праги вирішила збудувати ще одне містечко для ромів-біженців з України, щоб “розвантажити” залізничний вокзал, де наразі проживає ще понад 120 ромів.

Містечко має бути побудоване найближчим часом в десятому мікрорайоні Праги – Малешиці. Про це повідомляє видання Novinky.cz

Screenshot 1

Однак рішення побудувати нове наметове містечко для українських біженців, яке має вирости в празьких Малешицях до кінця травня, здивувало мера Праги-10 Ренату Хмелову. Вона стверджує, що муніципалітет мало консультувався з владою мікрорайону Малешиці щодо вибору місця. Воно, як виявилося, знаходиться на землі, яка належить Пошті Чехії.

“Муніципальний чиновник звернувся до чиновника нашого мікрорайону з проханням про співпрацю щодо вирубки зелених насаджень на місці, де має бути побудоване наметове містечко. Наш чиновник розповів про цю розмову мені і я відразу зателефонувала міському голові Праги Зденеку Грібу, але він повідомив, що йому не потрібна співпраця”, – сказала мер Праги-10 Хмелова.

Вона переконана, що подібні питання потрібно погоджувати і міський район має бути краще поінформований про такі важливі питання.

У свою чергу, речник влади Праги Віт Гофман повідомив, що влада десятого мікрорайону була вчасно повідомлена про наміри будівництва містечка.

“Про цей намір ще у вівторок вранці, після ранкового обстеження теоретичної доцільності будівництва містечка прямо на місці, відділ безпеки мерії Праги по телефону поінформував керівницю десятого району міста. Мер також зателефонував меру Хмеловій у вівторок вранці”, – сказав Гофман.

Однак, за словами Чмельової, комунікація на рівні міста та міського району не вдалася.

“Це було вирішено без нас”, – сказала вона.

Вона додала, що сама повинна знайти точне місце розташування нового міста.

Де житимуть ромські переселенці

Наметове містечко планують створити на землях Чеської пошти на перетині вулиць Чернокостелецька та Сажечська біля станції метро Depo Hostivař. Це місце підтвердила і Клара Длубалова, речниця Міністерства внутрішніх справ. Тут побудують наметове містечко на 150 осіб. Це будуть головним чином роми-біженці з України, які не мають права на тимчасовий захист, наприклад, українські роми з угорськими паспортами.

“Наразі на ділянці косять траву і готують місце. Коли ділянка буде готова, рятувальники почнуть встановлювати намети. Точної дати поки ніхто не може назвати”, – сказала Длубалова.

Вона додала, що містечко буде побудоване за таким самим методом, як і містечко в мікрорайоні Троя.

“Ситуація на головному вокзалі Праги поступово стабілізується завдяки роботі змішаних патрулів, представників поліції та некомерційних організацій, які надають інформацію про можливі варіанти допомоги. Кількість людей, які перебували на вокзалі, скоротилася з 500 до приблизно 120”, – зазначив мер Праги Зденек Гріб.

Як ми повідомляли, влада Праги побудувала у мікрорайоні Троя наметове містечко для ромів-біженців з України.

Ми також повідомляли, що питання зловживання окремими групами ромів матеріальною допомогою у кількох сусідніх країнах обговорювали в Ужгороді. Під час українсько-словацької зустрічі представники влади з обидвох країн та представники ромських організацій намагались випрацювати механізми надання допомоги ромам без їх виїзду за межі України.

Крім того у Чехії запропонували біженцям з угорським громадянством безкоштовно виїхати до Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі