26 Квітня, 2022

МАНІПУЛЯЦІЯ: РосЗМІ звинуватили українських біженців у поширенні туберкульозу в Чехії

МАНІПУЛЯЦІЯ: РосЗМІ звинуватили українських біженців у поширенні туберкульозу в Чехії

Російські ЗМІ та проросійські телеграм-канали, посилаючись на Державний інститут громадського здоров’я Чеської республіки, повідомляють про ріст захворюваності на туберкульоз у Чехії.

При цьому автори публікацій маніпулюють нібито заявою фахівців, що ріс захворюваності пов’язаний із припливом до Чехії біженців з України, де туберкульоз більшою мірою поширений. Однак насправді чеські експерти такого не заявляли. Про це пишуть дослідники проекту Mediamonitoring.

Безымянный 1

У понеділок, 25 квітня, чеський Державний інститут громадського здоров’я (SZÚ) дійсно оголосив, що приділяє підвищену увагу розвитку туберкульозу в Чехії. Протягом останніх тижнів експерти помітили збільшення кількості надісланих зразків та розпізнаних штамів туберкульозу порівняно з аналогічним періодом минулих років.

Однак, за заявою директора Державного інституту охорони здоров’я Барбори Мачкової, поки не можна сказати, чому зросла кількість випадків захворювання на туберкульоз.

Державний інститут охорони здоров’я не має точної кількості хворих, оскільки обов’язкові звіти до реєстру подаються ретроспективно, а реєстр тепер не надає даних про розвиток подій за останні тижні.

“Найближчими днями та тижнями експерти досліджуватимуть кожен виявлений випадок туберкульозу, щоб визначити, чи носій нещодавно прибув до Чехії, чи мав тут постійне місце проживання до прибуття [в Чехію]”, – зазначила Мачкова.

Також планують узагальнити інормацію про те, чи проходили носії, у разі їх виявлення, лікування до приїзду в Чехію.

Нагадаємо, раніше чеську газету спіймали на маніпуляції щодо мільярдної допомоги українським біженцям. У публікації під заголовком “Під прикриттям. Чергові мільярди для біженців” йдеться про те, що чеський уряд нібито таємно затвердив виділення 4,6 млрд. крон на адаптацію біженців з України.

 

InfoPost.Media

Фото: Mediamonitoring


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі