14 Грудня, 2021

“Нагадав про необхідність територіальної цілісності”: Макрон обговорив з президентом Угорщини ситуацію в Україні

“Нагадав про необхідність територіальної цілісності”: Макрон обговорив з президентом Угорщини ситуацію в Україні

У порядку денному зустрічі президента Франції Еммануеля Макрона та президента Угорщини Яноша Адера домінували кліматичні питання та ситуація в Україні.

Про це з посиланням на заяву Єлисейського палацу, офісу президента Франції повідомляє 444.hu.

Ader Macron

Макрон і Адер обговорили міжнародні питання. Однією з ключових тем стало питання “відданості обидвох держав суверенітету та територіальній цілісності України”. Також обговорювалося, що в червні під час головування Франції в ЄС відбудеться конференція щодо ситуації на Західних Балканах.

Нагадаємо, раніше під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським Еммануель Макрон підтвердив рішучість Франції допомогти Україні зберегти її суверенітет і територіальну цілісність. Обидва президенти погодилися з необхідністю відновити переговори в рамках чотиристороннього Нормандського формату. У ньому беруть участь Україна, Росія, Франція та Німеччина.

При цьому він застеріг від ризику самоздійснення пророцтв після оцінки американської розвідки. Це стосувалось даних про те, що Росія може планувати наступ кількох фронтів на Україну вже наступного року.

“Я думаю, що наша головна мета – уникнути будь-якої непотрібної напруги, яку я буду називати новиною, що самореалізується”, — сказав Макрон, коли його запитали про цю оцінку.

У цьому контексті варто згадати і про лист Віктора Орбана до екс-канцлера Німеччини Ангели Меркель, у якому той візійно описав співпрацю Угорщини та власні політичні відносини з нею. У цьому листі він чи не вперше у своєму житті публічно назвав ситуацію в Україні “російсько-українською війною”.

Також на зустрічі з президентом Угорщини Макрон обговорив зобов’язання, взяті на кліматичній саміті в Глазго, COP26, та зобов’язання пакету ЄС Fit for 55. У ньому країни ЄС пообіцяли скоротити викиди парникових газів на 55 відсотків до 2030 року. За словами Макрона, це буде пріоритетом для французького головування в Євросоюзі.

Варто також додати, що президент Франції ообіцяв співпрацювати з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у сферах взаємного стратегічного інтересу під час свого візиту до Будапешта в понеділок, 13 грудня. Визнаючи свої політичні розбіжності з лідером Угорщини, Макрон все ж намагається знайти спільну мову з Орбаном щодо стратегічної автономії Європи.

 

 

InfoPost.Media

Фото: 444.hu, MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі