Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв співпрацювати з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у сферах взаємного стратегічного інтересу під час свого візиту до Будапешта в понеділок, 13 грудня. Визнаючи свої політичні розбіжності з лідером Угорщини, Макрон все ж намагається знайти спільну мову з Орбаном щодо стратегічної автономії Європи.
Виступаючи перед журналістами на саміті лідерів Східної Європи в столиці Угорщини, Макрон визнав, що у нього є “добре відомі політичні розбіжності” з Орбаном, пише France24.
Але перед тим як Франція 1 січня 2022 року почне головувати в ЄС, Макрон “охоче обговорить з угорським лідером суверенітет Європи – що це означає для обидвох країн”.
Зі свого боку, Орбан зазначив, що Європі потрібна стратегічна автономія у трьох сферах.
“Ми підтримуємо політику спільної європейської обороноздатності, ядерної енергетики та сильного європейського аграрного сектору”, – сказав він.
Джерелами розбіжностей і напруженості між двома лідерами є права ЛГБТ та імміграція. Кілька місяців тому Макрон вказав на “культурну битву” з Угорщиною та деякими її сусідами, визнаючи поглиблення розриву зі все більш наполегливими неліберальними лідерами, що шкодить згуртованості ЄС.
Сфери, в яких два лідери знайшли спільну мову, включають підштовхування ЄС до просування ядерної енергетики та визнання її зеленими інвестиціями.
Французькі чиновники заявили, що Макрон підвищить повагу до прав ЛГБТ і верховенства права разом з Орбаном. Європейська комісія ж звинувачує Угорщину в недотриманні стандартів ЄС щодо верховенства права та демократії. Ці звинувачення Орбан заперечує.
Відвідування могили противниці Орбана
Порядок денний Макрона в Угорщині передбачав відвідування могили філософа Агнес Геллер, опонента Орбана.
Макрон познайомився з Хеллер перед її смертю у 2019 році. Вона була прихильницею ліберальної демократії та рішучим критиком Орбана, якого вона звинуватила у підриві демократії.
Народившись у 1929 році в Будапешті, Хеллер пережила Голокост, але більшість її родини була вбита нацистами.
Нагадаємо, 13 грудня, у Будапешті відбувся саміт країн-учасниць Вишеградської четвірки, членами якої є Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина. Участь у саміті запросили взяти і президента Франції Еммануеля Макрона. Адже саме Франція готується до головування в ЄС у наступному році.
Фото: Reuters
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.