fbpx
17 Січня, 2022

Литва визначила ділянки для швидкісної залізничної магістралі Rail Baltica на своїй території

Литва визначила ділянки для швидкісної залізничної магістралі Rail Baltica на своїй території

Міністерство транспорту та комунікацій Литви погодило варіанти ділянок траси Каунас-Вільнюс, яка входить до залізничної магістралі Rail Baltica. Їх обрали з чотирьох запропонованих компаніями Sweco Lietuva та DB Engineering & Consulting.

Північний маршрут S5, що проходить через міста Лентваріс, Вевіс та Кайшядоріс обрали як оптимальний з урахуванням соціальних та екологічних аспектів, а також думки органів місцевого самоврядування. Про це повідомляє видання Залізниці світу.

Rail Baltica Литва

Основним критерієм відбору стала можливість зв’язати станції Каунас та Вільнюс магістралі Rail Baltica з основними містами країни та аеропортами.

Максимальна швидкість руху поїздів на ділянці становитиме 250 км/год.

Наступним кроком стане визначення конкретних земельних ділянок, якими проходитиме магістраль. Результати планують оприлюднити у другому кварталі 2022 року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що Євросоюз віддає перевагу розвитку залізничного транспорту, зменшуючи роль швидкісних автомагістралей. Залізниці вважаються екологічнішим видом транспорту в боротьбі з глобальним потеплінням.

Прикладом надання переваги залізничному транспорту в інфраструктурних проектах ЄС є підписання додаткової угоди на співфінансування будівництва високошвидкісної залізничної магістралі Rail Baltica на суму 19,7 млн. євро. Ця магістраль має сполучити країни Балтії, Східну (Польща) та Західну Європу.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі