fbpx
10 Вересня, 2021

Лише 15% українців позитивно ставляться до Путіна, до Меркель – 73%, до Байдена – 64%

Лише 15% українців позитивно ставляться до Путіна, до Меркель – 73%, до Байдена – 64%

Такі дані оприлюднила авторитетна соціологічна група “Рейтинг” за підсумками опитування за 2-4 вересня щодо ставлення до світових політиків.

З його результатів випливає, що серед українців чітко сформувалось переважно негативне ставлення до очільників Росії Володимира Путіна та Білорусі Олександра Лукашенка. Європейські ж політики мають більшу лояльність, однак не всі є достатньо впізнаваними.

Так, зокрема, найбільш негативне ставлення в українських громадян – до Володимира Путіна, його “не люблять” 81% українців. Позитивно ж до нього ставляться тільки 15%.

Ставлення до Олександра Лукашенко за останній рік, після придушення страйків та ув’язнення діячів опозиції і журналістів, погіршилося на 11 пунктів. Якщо ж проаналізувати останні кілька років, то його рейтинг серед українців упав удвічі – з 67 до 34% .

Reityng

Серед світових політиків українці найбільш позитивно оцінюють Канцлера Німеччини Ангелу Меркель (73% – позитивно та 19% – негативно) та президента США Джозефа Байдена (64% – позитивно та 19% – негативно). Їх рейтинги постійно коливаються, а за останній час лояльність до Байдена зросла, а от пані Меркель її трохи втратила.

Також серед оцінюваних кандидатур в опитуванні фігурували політичні постаті президента Франції Емануеля Макрона, якого позитивно оцінили 57%, негативно – 19%, не змогли оцінити або не знали такого – 23%. та польського лідера Анджея Дуди (позитивно оцінили 54%, негативно – 10%, не змогли оцінити або не знали такого – 37%).

  • Цікаво поглянути на рівень підтримки Владіміра Путіна на Сході України: досі 36% опитаних скоріше позитивно ставляться до президента Росії, в той час як 57% – скоріше негативно. Примітно, що на Півдні України, який також вважається умовно проросійським, рівень підтримки Путіна наступний: 26% опитаних скоріше позитивно ставляться до президента Росії, в той час як 69% – скоріше негативно.

Screenshot 2021 09 13 At 13.33.35

Щодо громадянської діяльності в Україні, то серед українців зросла з 45% у квітні до 66% у вересні впізнаваність проекту “Кримська платформа”. Цей міжнародний координаційний механізм покликаний повернути питання Криму до порядку денного, відновити захист прав людини в Криму та сприяти деокупації півострова.

Також опитані українці доволі добре обізнані про будівництво газогону “Північний потік – 2” з Росії до Німеччини в обхід України: 50% знають про це, 31% – щось чули і лише 18% – нічого не знають). З тих, хто знає чи чув про газопровід, 41% вважає, що Україна не мала жодних можливостей зупинити його будівництво.

Також соцгрупа “Рейтинг” у рамках опитування визначила, що на заході України місцеві жителі прихильніше ставляться до США, ніж до Росії. Натомість у східних містах ситуація склалась навпаки.

Дослідження провели 2-4 вересня серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Було опитано 2500 респондентів. Помилка репрезентативності не більше 2%. Терміни проведення: 2-4 вересня 2021 року.

Infopost.Media

Фото: 24.hu, соціологічна група “Рейтинг”


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі