fbpx
17 Вересня, 2021

Дослідження: Жителі міст сходу та півдня України здебільшого позитивно ставляться до Росії

Дослідження: Жителі міст сходу та півдня України здебільшого позитивно ставляться до Росії

Половина мешканців таких міст як Сєвєродонецьк та Маріуполь, а також 40% мешканців Харкова та Одеси позитивно ставляться до Росії. Про це свідчать результати опитування Міжнародного  Республіканського Інституту (IRI) спільно з соціологічною групою “Рейтинг”.

Як випливає з результатів опитування, у 14 з 24 міст, де проходило опитування, більше 50% учасників відповіли, що мають “дуже холодне” або “холодне” ставлення до Росії. Такі результати, зокрема, у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Кропивницькому, Чернігові, Рівному, Вінниці, Чернівцях, Черкасах, Хмельницькому, Ужгороді, Житомирі та Києві.

Цікаві результати опитування в Полтаві, де позитивно (“тепло”, “дуже тепло”) до Росії ставиться лише 12% мешканців, негативно (“холодно”, “дуже холодно”) 48%, але що примітно, нейтрально до Росії ставиться аж 41%, що є рекордним показником з усіх 24 міст, де проходило опитування.

Soc Russia

Таким чином, давній розподіл у поглядах мешканців України на умовно проросійський схід та південь, і відповідно повністю антиросійський захід і навіть центр країни відображено в результатах цього опитування.

Водночас, і це закономірно, на заході України, а саме у Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Ужгороді та Луцьку найвищий рівень позитивного ставлення до США, а найменший якраз у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Харкові.

Soc Usa

Найбільш тепло українці висловились на адресу Канади. У всіх без винятку опитаних містах рівень негативу не перевищував 16%, натомість на підтримку висловлювалось від 28% у Сєвєродонецьку до до 71% у Івано-Франківську. Доволі близьким по значенням та географії вивилось і ставлення українців до Європейського Союзу.

 

Опитування провів Міжнародний республіканський інститут спільно із соцгрупою “Рейтинг” у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв’ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше.

Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%. Опитування проведено за фінансової підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Infopost.Media

Фото: bykvu.com, соціологічна група “Рейтинг”


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі