30 Вересня, 2021

Краще було мовчати: голова Тернопільської облради неприпустимо висловився щодо угорців

Краще було мовчати: голова Тернопільської облради неприпустимо висловився щодо угорців

Голова Тернопільської обласної ради, колишній народний депутат Михайло Головко відзначився різкими репліками у відповідь на заяви угорських діячів про втручання України у внутрішні справи країни, зокрема газовий контракт. У ефірі телеканалу “Україна 24” він запропонував “наїхати” на угорців, які проживають на території України.

Такий крок, на переконання Головка, є більш дієвим, ніж виклик посла Угорщини. Як зазначив екс-нардеп, Угорщина має переглянути свою політику щодо України.

“У нас є набагато більші важелі, наприклад… враховуючи, що ми сусіди, у нас є питання угорської діаспори на Закарпатті, можна взагалі трошки жорсткіше на них “наїхати”, дати їм зрозуміти: або ви дружите з Україною і підтримуєте Україну і дружні відносини, економічні зв’язки, а якщо ви співпрацюєте з Росією, нашим ворогом – то відповідно ми з вами будемо по-іншому спілкуватися й говорити”, – заявив Михайло Головко.

Варто нагадати контекст цих висловлювань. У понеділок, 27 вересня Угорщина підисала 15-річний контракт із “Газпромом” на транзит газу з Росії в обхід України. У відповідь на це українське МЗС висловило своє розчарування таким кроком та назвала угоду політичною. При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна звернулась звернення до Європейської комісії щодо угорсько-російського контракту.

У свою чергу, Гергей Гуйяш, керівник Офісу прем’єр-міністра Угорщини, 29 вересня заявив, що Україна почала “мститися” етнічним угорцям Закарпаття ще до укладання угорсько-російської газової угоди, яка спричинила нове загострення в українсько-угорський відносинах.

InfoPost.Media

Фото: infoprostir.te.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі