fbpx
09 Грудня, 2021

Кожен п’ятий росіянин не може розшифрувати абревіатуру СРСР – опитування ВЦИОМ

Кожен п’ятий росіянин не може розшифрувати абревіатуру СРСР – опитування ВЦИОМ

Майже кожен п’ятий росіянин не може правильно пояснити, що означає абревіатура СРСР, назва колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, який розпався 30 років тому.

Такі дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), проведеного наприкінці листопада.

Ussr

Так, за підсумками опитування, 10% респондентів сказали, що не знають, що означає абревіатура.  Ще вісім відсотків неправильно тлумачили його значення. Більшість респондентів, які мали проблему зі скороченою назвою колишньої радянської держави, належали до вікової групи від 18 до 24 років. Проте більшість, 82 відсотки, відповіли на запитання правильно.

Також майже половина респондентів у віці до 34 років не назвали хоча б одну з п’ятнадцяти республік Радянського Союзу. Найчастіше росіяни називали Українську РСР (65%), Білоруську РСР (59%), а також Узбецьку РСР (49%). Крім того, 48% згадали Казахську РСР, по 45% назвали Латвійську та Литовську РСР.

Лише 6% опитаних змогли назвати усі 15 союзних республік. Не назвали жодної республіки 27% опитаних росіян.

Основними асоціаціями, пов’язаними з Радянським Союзом, були ностальгія за молодістю, стабільність, мир і віра у світле майбутнє (21%).

У опитуванні взяли участь 1600 росіян віком від 18 років. Метод опитування — телефонне інтерв’ю на основі випадкової вибірки стаціонарних та мобільних номерів. Для цієї вибірки максимальний розмір помилки з ймовірністю 95% не перевищує 2,5%.

Цікавими є також підсумки опитування щодо ставлення українців до світових політиків, які у вересні опублікувала соціологічна група “Рейтинг”. За даними соціологів, лише 15% українців позитивно ставляться до Путіна, до Меркель – 73%, до Байдена – 64%. Також соцгрупа “Рейтинг” у рамках опитування визначила, що на заході України місцеві жителі прихильніше ставляться до США, ніж до Росії. Натомість у східних містах ситуація склалась навпаки.

 

InfoPost.Media

Фото: Коммерсантъ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі