fbpx
23 Листопада, 2021

Ковідна криза: Більше третини ресторанів і пабів у Чехії закриваються

Ковідна криза: Більше третини ресторанів і пабів у Чехії закриваються

Більше третини ресторанів і пабів можуть зникнути з чеської гастрономічної карти Чехії. Зараз майже десята частина власників вже налаштована закрити бізнес, ще значна частина розглядають цей крок через нечіткість перспектив галузі.

Про це свідчить опитування Edenred серед 236 власників ресторанів.

Restaurace Se Zahradkou V Praze1

Лише 43 відсотків власників бізнесу планують залишитися на ринку громадського харчування.

Із посиленням антиковідних заходів, введених у країні з 22 листопада, становище чеського громадського харчування ще більше ускладнюється. Обслуговувати тепер дозволяється лише клієнтів, які можуть пред’явити COVID-сертифікат: підтвердження про щеплення або перенесене не більш ніж за 180 днів захворювання на коронавірус. Негативний тест, як це було раніше, більше не вважається “перепусткою” до ресторану. Чеські ресторатори готуються до нового падіння прибутків.

“Незважаючи на цифри, отримані в ході дослідження, ми спостерігаємо у більшості власників ресторанів намір продовжувати вести бізнес” , – зазначив директор компанії Edenred Петр Шорна.

Наразі 72% закладів комунального харчування в Чехії повідомляють про зниження кількості відвідувачів порівняно з допандемійними часами.

Подорожчання продуктів харчування, що відбувається зараз, негативно оцінює 6 з 10 власників. Така ж кількість підприємств скаржиться на нестачу персоналу.

36% чехів повідомили, що через пандемію почали рідше ходити до закладів громадського харчування. Ще 10% взагалі перестали до них ходити.

“Багато людей, як і раніше, працюють дистанційно і готують удома. Інші беруть їжу на роботу із собою. Мотивації відвідувати ресторан немає і в тих, хто замість талонів на харчування отримує від роботодавця грошову надбавку – це нововведення було запроваджено з початку року” , – пояснює Петр Шорна.

Поки що ціни підняли лише 54% чеських підприємств громадського харчування. Найчастіше подорожчання не перевищило 5%.

Варто зазначити, що через низький рівень вакцинації в країні міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех (Adam Vojtěch) розкритикував людей, які відмовляються від щеплень проти коронавірусу. Він назвав існуючу ситуацією із поширенням COVID-19 в країні епідемією нещеплених.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі