fbpx
27 Жовтня, 2021

“Епідемія нещеплених”: міністр охорони здоров’я Чехії розкритикував антивакцинаторів

“Епідемія нещеплених”: міністр охорони здоров’я Чехії розкритикував антивакцинаторів

Міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех (Adam Vojtěch) розкритикував людей, які відмовляються від вакцинації. Він назвав існуючу ситуацією із поширенням коронавірусу в країні епідемією нещеплених.

За словами чиновника, протипандемічні заходи можна буде скасувати тільки у разі досягнення кількості вакцинованих 90 відсотків.

3511995

“Ми перебуваємо у сценарії ризику, це безперечно”, – сказав Войтех. – “Вірус поширюється не тільки серед молодого населення, вірусне навантаження зростає навіть серед людей середнього віку віком до 50 років”.

Як зазначив директор Чеського Інституту інформації та статистики охорони здоров’я Ладіслав Душек (Ladislav Dušek), серед людей похилого віку також є інфіковані, причому переважають нещеплені. За його словами, близько 75 відсотків нових випадків зараження є серед невакцинованих жителів.

На думку Душека, найближчими днями у Чехії очікується в середньому біля 5000 випадків зараження на день, а на піковій фазі — понад 7000. При цьому кількість інфікованих почне знижуватися ближче до кінця року.

За даними МОЗ Чехії, у понеділок в країні зареєстрували 4262 нових випадки зараження коронавірусом, що значно більше (на 1733), ніж тиждень тому. Вперше з травня понад 1000 пацієнтів з коронавірусом опинилися в лікарнях. З них 156 пацієнтів потрапили до закладів охорони здоров’я у важкому стані.

У Чехії станом на 25 жовтня 2021 року вакциновано 57,52 % населення, при цьому повний курс вакцинації пройшло 56,45 % жителів.

Варто зазначити, що минулого року Чехія доволі мала доволі позитивні темпи боротьби з коронавірусом. Країна ввела карантин однією з перших в Європі. Уряд відразу закрив школи і ВУЗи, а запобіжні заходи вводилися поступово, день за днем. Історію про те, як країна увійшла в протистояння COVID-19 для видання Varosh тоді розповіла керуюча неприбуткової організації “Центр демократичного навчання” в Празі Оксана Чужа.

 

InfoPost.Media за матеріалами aktuality.sk 

Фото: cas.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі