fbpx
25 Жовтня, 2021

У Чехії пропонують дозволити силовикам штрафувати порушників карантину на місці

У Чехії пропонують дозволити силовикам штрафувати порушників карантину на місці

У п’ятницю, 22 жовтня, в Чехії зафіксували понад 4200 нових заражень коронавірусом – це майже удвічі більше, ніж за попередній тиждень. Через це чеський уряд розглядає можливість посилення повноважень поліції щодо контролю над коронавірусними заходами. Зокрема поліції пропонують дозволити штрафувати порушників карантину на місці.

Також на дві третини зросла і кількість госпіталізованих у чеських лікарнях. Зараз у лікарнях найбільше хворих на коронавірус із 24 травня. Як зазначають у міністерстві охорони здоров’я Чеської республіки, три чверті тих, хто захворів у жовтні, не були вакциновані.

124259 1 Large

Найбільше виявлених випадків COVID-19 – у Моравсько-Сілезькому краї, найменше – у Краловоградецькому краї.

У зв’язку з доволі критичною ситуацією чеський уряд планує обговорити поправку, яка регулює повноваження державної та муніципальної поліції у зв’язку з епідемією коронавірусу. Силовикам планують дати можливість штрафувати на місці порушників антикоронавірусних заходів.

Норма вже один раз була відхилена Сенатом, і в червні депутатам не вистачило голосів для скасування вето верхньої палати. Пропонований стандарт передбачає надання поліцейським права застосовувати обмеження та контролювати порушення зобов’язань фізичних осіб, підприємців та компаній штрафом на місці. 

Сенатори обґрунтували відхилення поправки тим, що верхня межа штрафу є непропорційно високою і може призвести до ліквідації компаній та фізичних осіб-підприємців, які стикаються з наслідками обмежень.

Минулого тижня уряд Чехії також ухвалив нові карантинні заходи, зокрема зобов’язав рестораторів перевіряти гостей на наявність сертифікату вакцинації чи негативного ПЛР-тесту на COVID-19.

Варто нагадати, що уряд Румунії знову запровадив нічну комендантську годину та зробив “паспорти здоров’я” обов’язковими для відвідування більшості громадських місць з 25 жовтня. Також у румунських школярів почнуться позапланові двотижневі канікули.

 

InfoPost.Media за матеріалами ceskenoviny.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі