fbpx
18 Листопада, 2021

“Король добрив”, мільярдер з Угорщини грошима підтримав кампанію кандидата від опозиції

“Король добрив”, мільярдер з Угорщини грошима підтримав кампанію кандидата від опозиції

Ласло Біге (László Bige), власник хімічних заводів Nitrogénművek Zrt , якого в угорській пресі часто називають “королем добрив”, приєднався до прихильників кампанії спільного лідера опозиції Петера Маркі-Зая (Péter Márki-Zay).

За даними Forbes Біге входить у ТОП-100 найбагатших людей Угорщини (12-е місце у рейтингу).

Биге ласло

Мільйонер зазначив під час телевізійного шоу, що Маркі-Зай “попросив трохи грошей” під час праймеріз опозиції.

“Я дам йому стільки, скільки він попросить”, — сказав бізнесмен Ласло Біге в недавньому інтерв’ю. – “Він єдиний близький мені до серця, тому що представляє не якусь одну партію чи групу, а всю країну. Ця країна ніколи не була такою розділеною і ніколи не була в такій глибокій моральній кризі, як сьогодні”.

На його думку спільний кандидат від опозиції на пост прем’єр-міністра зможе відновити демократію в Угорщині.

За його словами в країні, “де діє однопартійна система, де гілки влади знаходяться в одній руці і немає вільної преси, немає контролю над урядом – це називається не демократією, а диктатурою”.

Сам лідер опозиції пізніше поділився, що Ласло Біге пожертвував п’ять мільйонів форинтів на його кампанію. Маркі-Зай сказав, що вітає фінансову підтримку заможних людей, однак, додав, що “вони можуть лише давати, а не вимагати [щось натомість]”.

 

Читай також:

Більшість угорців Трансільванії віддадуть голоси за партію Орбана “Фідес” – опитування

 

Зазначимо, що нещодавно головна прокуратура області Саболч-Сатмар-Берег висунула звинувачення Ласло Біге та п’яти його колегам у привласненні коштів, що спричинило фінансові збитки у розмірі двох мільярдів форинтів (5,5 мільйона євро). Йдеться також про хабар більше 700 мільйонів форинтів (1,96 мільйона євро). Адвокат Біге спростував ці звинувачення.

Згідно з обвинуваченням, компанія Біге свідомо знецінювала вартість виготовлених ними добрив. Нереально знецінену продукцію закуповували компанії, визначені підрядником, а потім продавали кінцевим споживачам за значно вищою ціною.

У прокуратурі дійшли висновку, що Біге домовився з керівником підприємства, яке придбало пільговий товар за низькою ціною, про сплату частки з прибутку продукції.

Біге уже багато років у конфліктах із владою. Проти нього раніше було відкрито ще одне кримінальне провадження, що триває досі, за подібними звинуваченнями.

“Король добрив” не єдиний угорський мільярдер, який підтримує кампанію Маркі-Зая. Серед прихильників Петера Маркі-Зая також згадується Габор Бояр (Gábor Bojár), засновник Graphisoft (49-й серед багатіїв Угорщини).

Напередодні ми розповідали історію про побоювання угорської опозиції щодо використання “виборчого туризму” на парламентських виборах 2022 року. Так, в Угорському союзі громадянських свобод (TASZ) заявили, що зміни в законі про проживання в Угорщині фактично легалізують використання фіктивних адрес з метою проголосувати на виборах.

 

InfoPost.Media за матеріалами hungarytoday.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі