fbpx
19 Травня, 2022

Конституційний суд Угорщини скасував референдуми опозиції щодо китайського університету і допомоги по безробіттю

Конституційний суд Угорщини скасував референдуми опозиції щодо китайського університету і допомоги по безробіттю

Незважаючи на попереднє схвалення парламентом та Верховним судом, Конституційний суд Угорщини заблокував референдуми щодо суперечливих китайських інвестицій в угорські університети та допомоги по безробіттю.

У рішенні, оголошеному в середу, 18 травня, Конституційний суд зруйнував надії опозиції запитати угорців, чи згодні вони із суперечливими планами уряду щодо побудувати китайський університет в угорській столиці та продовжити виплату допомоги по безробіттю максимум на дев’ять місяців з поточного тримісячного періоду. Про це повідомляє Euractiv.

1641560657

Суд постановив, що демократичні заходи, які ініціював мер Будапешта Ґергей Карачонь та які підтримали опозиційні партії, поставлять під сумнів міжнародну угоду у справі Університету Фудань і вплинуть на державний бюджет у разі продовження виплат допомоги по безробіттю.

У своїй реакції опозиція звинуватила суд в упередженості та обслуговуванні порядку денного уряду.

Карачонь заявив у середу, що Конституційний суд, моральна чесність якого колись була гордістю всіх угорців, “за кількома почесними винятками, став місцем зібрання солдатів партії з ментальністю дружнього адвоката”.

Нагадаємо, у січні угорська об’єднана опозиція заявила, що зібрала вже 100 тисяч підписів за проведення ще одного референдуму з 2 питаннями – про долю китайського університету Фудань, який планують збудувати в Угорщині, та про державну допомогу безробітним.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі