fbpx
25 Жовтня, 2021

Комендантська година та “паспорти здоров’я”: у Румунії посилили карантин через спалах COVID-19

Комендантська година та “паспорти здоров’я”: у Румунії посилили карантин через спалах COVID-19

Уряд Румунії знову запровадить нічну комендантську годину та зробить “паспорти здоров’я” обов’язковими для відвідування більшості громадських місць вже з понеділка, 25 жовтня. Також у румунських школярів почнуться позапланові двотижневі канікули. Такі заходи стали вимушеними з огляду на різкий сплеск захворюваності на COVID-19.

Рішення, які розширюють загальнонаціональні заходи, вжиті у містах з великою кількістю випадків, тимчасовий уряд прийняв пізно в п’ятницю, 22 жовтня.

Romania Covid

Варто зазначити, що Румунія повідомила про рекордну кількість щоденних смертей від коронавірусу та захворювань цього місяця. При цьому країна займає передостаннє місце за рівнем вакцинації від коронавірусу в Європейському Союзі з показником 34,8% станом на 14 жовтня.

“Ми знаходимось у катастрофічній ситуації”, – заявив у п’ятницю заступник міністра внутрішніх справ Раед Арафат (Raed Arafat). – “Ми бачили, як інші країни пережили період, коли не було озброєні вакциною. Ми знаходимося в такій ситуації, коли маємо вакцину, але більшість із нас відмовилися від щеплення. Цієї ситуації можна було уникнути”.

Нові заходи будуть діяти протягом 30 днів і передбачають обмеження на пересування людей з 22:00 та закриття магазинів і ресторанів з 21:00.

Лише людям, які були вакциновані або одужали від коронавірусу, буде дозволено доступ до більшості громадських місць, крім продуктових магазинів та аптек. Релігійні служби також можуть працювати без перепусток.

Носіння масок у громадських місцях стане обов’язковим з понеділка, 25 жовтня, а весілля та інші приватні заходи заборонені.

Уряд також закликав роботодавців направити половину свого персоналу на роботу з дому.

Трохи більше третини дорослого населення повністю вакциновані в Румунії на тлі недовіри до державних установ та кампаній дезінформації.

Але минулого тижня кількість щеплень росла на тлі драматичних новин про переповнені лікарні та кількість смертей. 22 жовтня понад 86 000 людей отримали першу дозу вакцини, що є рекордом за один день у країні.

Варто додати, що шість румунських пацієнтів з COVID-19 були доставлені до центрального польського міста Лодзь для лікування. Всі вони у важкому стані на апаратах штучної вентиляції легенів.

Свою допомогу в розміщенні важкохворих пацієнтів запропонував Румунії також уряд Угорщини. Транспортувати пацієнтів планують насамперед з прикордонних сіл виключно каретами швидкої допомоги, оскільки транспортування літаком небезпечне для важкохворих. Першою пропозицією Угорщини скористалась Окружна лікарня швидкої допомоги міста Арад.

InfoPost.Media за матеріалами Reuters

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі