fbpx
10 Лютого, 2022

Іноземні інвестори придбали словацьких компаній на 84,5 мільйонів євро, серед них угорці та чехи

Іноземні інвестори придбали словацьких компаній на 84,5 мільйонів євро, серед них угорці та чехи

У 2021 році загалом 2364 словацькі компанії із загальними активами 84,5 млн євро пройшли злиття або поглинання іноземними підприємцями. Найбільше злиттів і поглинань у Словаччині минулого року здійснили компанії з Угорщини та Чехії.

Це випливає з аналізу консалтингової компанії Dun & Bradstreet, передає TASR.

фірми Словаччини

Угорці об’єднали або придбали 686 компаній, чехи – на дві менше. При цьому, угорці поглинають менші компанії, а чехи більш крупні.

Аналітик Dun & Bradstreet Петра Штепанова розповіла, що угорці поглинули словацькі компанії з сукупним статутним капіталом 6,6 млн. євро, а чехи – 39 млн. євро.

У минулому році також були активні румуни, які поглинули 97 словацьких компаній, і словенці – 84 компанії. Польща, Італія, Австрія, Болгарія та Україна також увійшли до десятки країн, з яких підприємці були найактивнішими у сфері злиттів і поглинань у 2021 році.

Цікаво й те, що найдорожчі компанії все ж купили підприємці з Кіпру.

“Минулого року до нашої країни зайшли тільки 12 компаній з Кіпру, але вартість статутного капіталу склала 14,5 млн євро”, – розповіла Штепанова.

Раніше ми писали, що попри карантин за перші дев’ять місяців 2021 року в Словаччині було створено 14 705 нових фірм, що на 29 компаній більше, ніж у 2020 році. Абсолютну більшість компаній створено в Братиславському краї.

До країн з найбільшим капіталом у словацьких компаніях також увійшли німці, угорці, австрійці, люксембуржці та британці. Усі компанії з цих країн інвестували в словацькі підприємства понад мільйон євро.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі