10 Лютого, 2022

Іноземні інвестори придбали словацьких компаній на 84,5 мільйонів євро, серед них угорці та чехи

Іноземні інвестори придбали словацьких компаній на 84,5 мільйонів євро, серед них угорці та чехи

У 2021 році загалом 2364 словацькі компанії із загальними активами 84,5 млн євро пройшли злиття або поглинання іноземними підприємцями. Найбільше злиттів і поглинань у Словаччині минулого року здійснили компанії з Угорщини та Чехії.

Це випливає з аналізу консалтингової компанії Dun & Bradstreet, передає TASR.

фірми Словаччини

Угорці об’єднали або придбали 686 компаній, чехи – на дві менше. При цьому, угорці поглинають менші компанії, а чехи більш крупні.

Аналітик Dun & Bradstreet Петра Штепанова розповіла, що угорці поглинули словацькі компанії з сукупним статутним капіталом 6,6 млн. євро, а чехи – 39 млн. євро.

У минулому році також були активні румуни, які поглинули 97 словацьких компаній, і словенці – 84 компанії. Польща, Італія, Австрія, Болгарія та Україна також увійшли до десятки країн, з яких підприємці були найактивнішими у сфері злиттів і поглинань у 2021 році.

Цікаво й те, що найдорожчі компанії все ж купили підприємці з Кіпру.

“Минулого року до нашої країни зайшли тільки 12 компаній з Кіпру, але вартість статутного капіталу склала 14,5 млн євро”, – розповіла Штепанова.

Раніше ми писали, що попри карантин за перші дев’ять місяців 2021 року в Словаччині було створено 14 705 нових фірм, що на 29 компаній більше, ніж у 2020 році. Абсолютну більшість компаній створено в Братиславському краї.

До країн з найбільшим капіталом у словацьких компаніях також увійшли німці, угорці, австрійці, люксембуржці та британці. Усі компанії з цих країн інвестували в словацькі підприємства понад мільйон євро.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі