fbpx
31 Січня, 2022

Чехи, німці та угорці: хто володіє найбільшими частками у словацьких компаніях

Чехи, німці та угорці: хто володіє найбільшими частками у словацьких компаніях

Зараз у Словаччині працюють майже 320 000 компаній із сукупним капіталом 75 мільярдів євро. Більшість, до 60% капіталу, надходить з-за кордону. Найбільше капіталу в словацьких компаніях мають компанії з Нідерландів, Чехії та Кіпру.

Про це йдеться в аналізі транснаціональної консалтингової компанії Dun & Bradstreet, пише TASR.

“Цікаво, що переважна більшість словацького капіталу надходить з десяти країн. До трійки країн, які мають найбільший капітал у наших компаніях, входять Нідерланди, Чехія та Кіпр. Ці країни також є власниками найбільшої кількості словацьких компаній”, – сказала аналітик Dun & Bradstreet Петра Штепанова.

бізнес у Словаччині

Хто володіє бізнесом у Словаччині

За словами Петри Штепанової, у Словаччині існує понад 266 000 компаній (акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю), які здійснюють бізнес із внутрішнім капіталом, а їхній статутний капітал становить 29,5 млрд євро. Решта понад 53 000 компаній здійснюють бізнес з капіталом, який надходить з-за кордону, на суму 45,5 млрд євро. Нідерландці володіють капіталом 6,4 млрд євро в 923 компаніях, чехи – 2,8 млрд євро в 12 600 компаніях, а кіпріоти – 1,8 млрд євро в 761 компанії.

До країн з найбільшим капіталом у словацьких компаніях також увійшли німці, угорці, австрійці, люксембуржці та британці. Усі компанії з цих країн інвестували в словацькі підприємства понад мільйон євро.

Замикають першу десятку італійці та корейці з капіталом трохи менше мільйона євро.

“Серед країн, які опинилися в нижній частині рейтингу, а отже, і з тих, з яких підприємці найменше вкладають капітал у наші компанії, є компанії з Колумбії (1250 євро), Зімбабве (1200 євро) та Уругваю (750 євро)”, – додала Штепанова.

Варто додати, що Словаччина має величезну можливість бути важливою частиною Шовкового шляху, яким товари з Китаю потрапляють до Європи. Наразі від активності влади Словаччини залежить, чи пройдуть ці поїзди через Словаччину, чи обійдуть її разом із прибутками та можливими інвестиціями. Тому Словаччина зацікавлена ​​в тому, щоб ці потяги також їздили маршрутом у тому числі через Україну і якомога більше вантажних поїздів було перекинуто в інтермодальний термінал “Dobrá” на кордоні з Україною.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстативне, з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі