fbpx
04 Січня, 2022

Чорногорія ще рік даватиме “економічне” громадянство тим, хто інвестує у країну

Чорногорія ще рік даватиме “економічне” громадянство тим, хто інвестує у країну

Уряд Чорногорії ухвалив продовжити на рік програму, у рамках якої надаватиме “економічне громадянство”. Країна видаватиме так звані “золоті паспорти” в обмін на інвестиції в проекти у сфері туризму, переробної промисловості та сільського господарства.

Однак для нових учасників програми прийняли більш жорсткі умови, повідомляє Балканський оглядач із посиланням на місцеві ЗМІ.

Montenegro Passport

Затвердження нових проектів замінили на обов’язок інвесторів протягом місяця подати уряду банківську гарантію в розмірі 50 відсотків інвестицій.

Крім того, претендентам на громадянство, окрім тих 100 тис. євро, які вони досі мали сплатити до спеціального фонду розвитку слаборозвинених муніципалітетів, тепер доведеться виділити ще 100 тис. євро до державного інноваційного фонду. Раніше передбачалось, що сума інвестицій має складати від 250 тис. євро для північних районів до 450 тис. євро для центра та півдня.

У що інвестувати в обмін на громадянство?

У сфері туризму в Чорногорії налічується близько 2800 об’єктів розміщення, які у разі їх добудови збільшують туристичну пропозицію для гостей країни та внутрішнього туризму приблизно на 13 відсотків.

Загальна вартість усіх проектів становить близько 450 мільйонів євро, і вони мають створити 2200 нових робочих місць.

Проти продовження програми виступили міністри внутрішніх і закордонних справ. Раніше ця програма викликала також зауваження з боку Європейського Союзу. Після критики Чорногорія заявляла про плани її припинення з початку 2022 року.

Раніше ми публікували рейтинг “впливовості” паспортів світу за індексом Henley. Henley Passport Index щорічно порівнює можливість безвізового доступу з 199 паспортами різних країн світу до 227 пунктів призначення. У ТОП-10 увійшли Чехія, Угорщина, Словаччина та Польща.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі