fbpx
07 Лютого, 2022

Грант на 100 мільйонів та будівництво мосту через Прут: Про що цього тижня домовлятимуться Румунія і Молдова

Грант на 100 мільйонів та будівництво мосту через Прут: Про що цього тижня домовлятимуться Румунія і Молдова

На спільному засіданні урядів Молдови та Румунії, яке має відбутись наприкінці цього тижня, розглянуть інфраструктурні та інвестиційні питання. Так, зокрема, планується підписання угоди про будівництво мосту через Прут в Унгенах та про надання Молдові гранту обсягом у 100 млн євро.

Про це з посиланням на заяву президентки Молдови Майї Санду пише видання NewsMaker.

“Понеділок розпочинається з важливої ​​новини – наприкінці цього тижня у Кишиневі відбудеться спільне засідання урядів Молдови та Румунії. З цієї нагоди буде підписано кілька угод та протоколів про співпрацю. Серед них угода про будівництво нового мосту через Прут в Унгенах, програму безоплатної фінансової допомоги у розмірі 100 млн євро та скасування плати за роумінг”, – заявила Санду.

Майя Санду

Як стверджує президентка, це унікальна можливість реалізувати проєкти, які мають велике значення для Молдови.

Як зазначається, спільне засідання урядів Молдови та Румунії має відбутись у п’ятницю, 11 лютого.

Варто нагадати, що в середині грудня минулого року президентка Молдови Майя Санду вперше заявила Росії, що Молдова прагне приєднатися до Європейського Союзу. До цього вона уникала чітких посилань на вектор руху країни з моменту здобуття влади наприкінці 2020 року, враховуючи залежність Молдови від російського газу.

Напиркінці січня 2022 року Молдова підписала індивідуальний план співпраці з НАТО. Країна співпрацюватиме з НАТО у сферах військової співпраці та безпеки, а також просуванні демократичних цінностей. Також план співпраці, затверджений урядом країни на 2022-2023 роки включатиме розвиток дослідницької сфери.

 

InfoPost.Media

Фото: Andrei Mardari / NewsMaker


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі