fbpx
21 Січня, 2022

Молдова підписала індивідуальний план співпраці з НАТО

Молдова підписала індивідуальний план співпраці з НАТО

Молдова співпрацюватиме з НАТО у сферах військової співпраці та безпеки, а також просуванні демократичних цінностей. Також план співпраці, затверджений урядом країни на 2022-2023 роки включатиме розвиток дослідницької сфери.

Така співпраця, на думку членів уряду, дозволить втримати стабільність у регіоні, пише Newsmaker.

Співпраця Молдови з країнами НАТО

Згідно з планом Молдова отримуватиме консультації країн НАТО у сферах зовнішньої політики та безпеки, щодо ситуації в регіоні, а також щодо просування реформ. Особливу увагу приділять тим, “які пов’язані з політикою ефективного держуправління, гендерної інклюзивності та модернізації сектора безпеки та оборони”.

“Роль цієї співпраці, абсолютно необхідної для нашої країни, полягає в тому, щоб принести користь громадянам Республіки Молдова, зміцнити державні інститути в галузі безпеки та оборони, сприяючи досягненню мети – залишатися фактором стабільності в регіоні”, – заявив міністр закордонних справ та євроінтеграції країни Ніку Попеску.

Угода передбачає і вирішення придністровського питання. Однією з умов цього є виведення російських військ з території Молдови у результаті активізації переговорів у форматі “5+2”.

Також угодою передбачено продовження участі Молдови у миротворчій місії в Косово. Молдавські офіцери та віськові спостерігачі братимуть участь у миротворчих місіях під егідою ООН, ЄС та ОБСЄ.

Молдова ж прагне на основі співпраці з НАТО модернізувати свою Національну армію та прискорити реформу Прикордонної поліції та підрозділів карабінерів.

Крім цього, в плані визначені заходи боротьби з тероризмом і кіберзлочинністю.

Як зазначає видання, вперше подібний план співпраці з НАТО парламент Молдови розробив у 2006 році.

Варто нагадати, що Україна активно веде переговори щодо вступу до НАТО. Однак, на думку глави МЗС України Дмитра Кулеби, наша держава зможе приєднатися до НАТО тільки тоді, коли три члени Альянсу змінять свої погляди. Вони повинні перестати сприймати Україну як додаток до Росії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі