24 Березня, 2022

Експрезидента Румунії викрили у шпигунстві для таємної поліції комуністів

Експрезидента Румунії викрили у шпигунстві для таємної поліції комуністів

Траян Бесеску, колишній президент Румунії, співпрацював з таємною поліцією комуністичної епохи Securitate. До такого рішення дійшов Вищий суд Румунії у остаточному слуханні у середу 23 березня.

Визнання Бесеску шпигуном дозволить позбавити його довічних прав, отриманих після завершення президентської каденції, повідомляє Romaniajournal.

Base Innoncent

Бесеску, який зараз є депутатом Європейського парламенту, був інформатором сумнозвісної “Секурітате”, яка вважається однією з найжорстокіших сил таємної поліції в колишньому комуністичному блоці Східної Європи.

Вирок Верховного суду є остаточним і підтверджує рішення трьох років тому щодо відносин Бесеску зі спецслужбами комуністичної епохи.

Бесеску, який обіймав посаду президента Румунії двічі з 2004 по 2014 рік, не прокоментував рішення Високого суду, але сказав, що звернеться до Європейського суду з прав людини.

У 2019 році Траян Бесеску визнав, що передав інформацію силовикам, але, за його словами, думав, що це для контррозвідувальних служб країни, а не для таємної поліції.

Таким чином, Бесеску втратить деякі права, надані довічно через його президентські терміни:

а) безоплатне користування державним житлом, послугами водія та секретаря;

б) щомісячне грошове утримання в розмірі 75% надбавки, що надається президенту Румунії на посаді;

в) охорона та безкоштовне користування автомобілем, які постійно надаються охоронною службою відповідно до чинного законодавства.

Нагадаємо, Румунія виступила проти закриття неба над Україною. За словами румунського президента, запровадження забороненої для польотів зони над Україною може стати основою для розширення конфлікту в Україні. Водночас Клаус Йоханніс заявив, що направить Україні допомогу у вигляді боєприпасів, пального, шоломів, військового спорядження, продуктів харчування та ліків на 3 мільйони євро.

InfoPost.Media

Фото: romaniajournal.ro


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі