18 Березня, 2022

Румунія виступила проти закриття неба над Україною

Румунія виступила проти закриття неба над Україною

Запровадження забороненої для польотів зони над Україною може стати основою для розширення конфлікту в Україні. Про це заявив у четвер, 17 березня, президент Румунії Клаус Йоханніс.

Він зазначив, що зона, заборонена для польотів, може бути забезпечена лише військовим шляхом, а НАТО не хоче викликати розширення військового конфлікту в Україні.

99 Main V1646497460

Про це він розповів під час прес-конференції зі своїм естонським колегою Аларом Карісом, пише Euractiv.

“Ця позиція дуже чітка, і Румунія підтримує цю позицію”, – сказав Йоханніс після зустрічі з Карісом у президентському палаці в Бухаресті.

Натомість парламент Естонії Рійкікогу звернувся до країн-членів ООН із проханням вжити негайних заходів для створення забороненої для польотів зони, щоб запобігти масовим жертвам серед цивільного населення в Україні.

Каріс зазначив, що пропонувати таку повітряну зону відчуження важко, оскільки НАТО і Росія вступили б у прямий конфлікт, а Північноатлантичний альянс хоче цього уникнути. Однак резолюція парламенту свідчить про те, що Естонія хоче, аби західні союзники зробили більше, ніж зараз робить НАТО.

Обидва лідери закликали до істотного посилення всього східного флангу НАТО через агресію Росії та її військову присутність у Білорусі.

Нагадаємо, президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що в контексті російського вторгнення в Україну їхні вітчизняні “цінності знаходяться в облозі”. Але Румунія повністю залучена до оборони країни від агресора “разом з партнерами та союзниками” та підтримують “солідарність з українським народом”.

 

InfoPost.Media

Фото: whatsupic.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі