fbpx
21 Червня, 2022

Едуард Бураш: “Воєнну кризу слід використати як шанс для позитивних змін як для Словаччини, так й України”

Едуард Бураш: “Воєнну кризу слід використати як шанс для позитивних змін як для Словаччини, так й України”

Едуард Бураш – радник прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного співробітництва з Україною. Він часто їздить до сусідньої країни і нині також переймається допомогою для зруйнованою війною України.

А ще він переконаний, що воєнна криза – це також можливість для позитивних змін, яку необхідно використати максимально, і це може бути вигідним для обох сторін. Про це Едуард Бураш розповів у інтерв’ю виданню SME.sk.

бураш4 (1)

 

За його словами не дивлячись на те, що війна в Україні триває, ситуацію можна використовувати як шанс на відбудову спільної інфраструктури.

“Усім шкода, що нині відбувається в Україні. Але як не парадоксально, це може стати також поштовхом для розвитку.

Наприклад, Закарпаття нині відчуває приплив компаній з інших зруйнованих війною куточків країни. Маємо інформацію про створення закарпатського ІТ-кластеру, який уже генерує проекти для розвитку регіонів. У червні (урядом України. – ред.) ухвалено рішення про реєстрацію закарпатського індустріального парку “Марамуреш”. Це свідчить про те, що економіка на Закарпатті починає розвиватися. Це шанс і для нас, якщо ми ним не скористаємося, це зроблять інші – німці, австрійці, чехи”, – зазначає Бураш.

бураш1

Радник прем’єр-міністра Словаччини каже також про необхідність покращення інфраструктури на сході Словаччини.

“Без дорожньої інфраструктури, без автомагістралі ми не можемо багато чого зробити. Ми знаємо, що російські війська блокують чорноморські порти з мільйонами тонн (українського – ред.) зерна. Понад 600 тисяч тонн на суму понад 100 мільйонів доларів росіяни просто вивезли. Українська сторона пропонує, щоб зерно проходило через інші прикордонні переходи.

Одним з них є прикордонний пункт “Вишнє Нємецке”, через який українська сторона хоче транспортувати зерно до Європи вантажівками. Крім того, у нас є перевантажувальний пункт у Чієрна-над-Тісою”, – каже Едуард Бураш.

бураш2

Однак, за його словами, сьогоднішній стан доріг, зокрема у напрямках до Міхаловце, Собранце з боку кордону з Україною перебуває у досить поганому стані. Адже з початку війни тут значно збільшився транзит вантажівок, якими перевозиться гуманітарна допомога та різні інші вантажі.

“Уявіть собі, що сюди з України почнуть приїжджати важкі машини з зерном, необхідним для країн третього світу…

Наші дороги просто не розраховані для великовантажних автомобілів, половина мостів в цій області в аварійному стані.

Тому коли, якщо не зараз, ми повинні постукати в двері інституцій Європейського Союзу і казати – ми будемо раді допомогти, але ви також маєте допомогти нам фінансовими ресурсами, щоб ми могли прокласти новий шлях”, – каже Бураш.

Він також дивиться у майбутнє, коли Україна почне стрімко відбудовуватися після війни. А це очевидно займе кілька років, не кажучи вже про кілька мільйонів інвестицій, перевезення будівельних матеріалів, металу, сипучих вантажів і матеріалів, палива тощо.

Словацька інфраструктура для українського експорту

Будівництво швидкісної автомагістралі від міста Кошице до кордону з Україною може стати пріоритетним завданням уряду Словаччини. Про це раніше повідомляв словацький міністр транспорту та будівництва Андрей Долежал.

За його словами після закінчення війни очікується масштабна відбудова України, яка вимагатиме якісної дорожньої інфраструктури для вантажних перевезень, в тому числі з боку сусідніх країн, зокрема Словаччини.

За його словами, уряд Словаччини планує звернутися до Європейської комісії, аби на це були виділені додаткові кошти з екстра-фондів, саме для покращення інфраструктури.

Варто додати, що до повномасштабного російського вторгнення в Україну, кордон зі Словаччиною розглядався українською владою на регіональному та всеукраїнському рівнях як один з ключових з точки зору розбудови інфраструктури та інтегрованого управління кордоном. Ми ж намагались з’ясувати, чому для КПП “Ужгород – Вишнє Нємецьке” потрібен ще один шанс та що варто витиснути з українсько-словацького кордону під час війни.

 

InfoPost.Media

Фото: SME


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі