fbpx
13 Травня, 2022

Для відновлення України: Словаччина обіцяє активізувати будівництво магістралі до українського кордону

Для відновлення України: Словаччина обіцяє активізувати будівництво магістралі до українського кордону

Будівництво швидкісної автомагістралі від міста Кошице до кордону з Україною може стати пріоритетним завданням уряду Словаччини.

Про це у четвер 12 травня повідомив словацький міністр транспорту та будівництва Андрей Долежал.

автомагістраль D1

У прямому ефірі онлайн-ефіру передачі “Запитайте міністра” Долежал отримав запитання від одного із глядачів. Той спитав, чому Словаччина не використовує нинішні події в Україні і не попросить у Європейського Союзу гроші на добудову цієї ділянки автомагістралі на сході країни до українського кордону. Адже дорога 1-го класу між Кошице та Міхаловце нині перевантажена.

Міністр у відповідь зазначив, що будівництво автомагістралі D1 Бідовце – Вишнє Нємецьке, яке постійно відкладається у нинішніх умовах незабаром може стати одним із головних транспортних пріоритетів країни.

За його словами після закінчення війни очікується масштабна відбудова України, яка вимагатиме якісної дорожньої інфраструктури для вантажних перевезень, в тому числі з боку сусідніх країн, зокрема Словаччини.

“Ми комунікуємо з цього питання, про нього не забули. Ця тема резонує. Цієї суботи плануємо провести відеоконференцію з міністрами інфраструктури Польщі та України, представниками інших міністерств. І однією з головних тем буде як допомогти майбутній відбудові України. А саме щодо розбудови спільних інфраструктурних об’єктів. І мова піде не лише про автомобільні дороги, а й про залізничне сполучення. Адже планується, що буде переміщуватися значна кількість необхідних матеріалів та товарів з Європи, саме коли настане час для відбудови України”, – розповів Андрей Долежал у прямому ефірі.

За його словами, уряд Словаччини планує звернутися до Європейської комісії, аби на це були виділені додаткові кошти з екстра-фондів, саме для покращення інфраструктури.

Що передувало заяві міністра

У Кошицькому регіоні давно наполягають на тому, щоб уряд якомога швидше завершив автомагістраль D1 від Бідовце до КПП “Вишне-Нємецке-Ужгород”. Це близько 70 кілометрів.

Маршрут між Кошице та Міхаловце є найбільш завантаженою ділянкою в регіоні. За даними 2019 року, щодня через нього проїжджає приблизно 15 000 транспортних засобів, що на 30 відсотків більше, ніж у 2011 році.

Однак, хоча автомагістраль D1 входить до списку інфраструктурних пріоритетів міністерства транспорту, реальні роботи планують розпочати не раніше 2029 року. І це за найкращого сценарію, стверджували раніше в уряді Словаччини.

Нещодавно Кошицький самоврядний край виділив 500 000 євро на розробку проєкту техніко-економічне обґрунтування щодо з’єднання автомагістралі D1 та дороги від Бідовця до державного кордону з Україною.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі