Ситуація з постачанням природного газу через Велке Капушани не змінилася. До Словаччини продовжує надходити все менше російського газу, ніж за останні два місяці минулого року.
Якщо в листопаді та грудні минулого року через Велке Капушани пройшли рекордні минулорічні обсяги газу – близько 90 мільйонів кубометрів, то в перший день січня нового року поставки впали приблизно до 50 мільйонів. Про це повідомляє pravda.sk.
Минулого тижня через Велке Капушани щодня проходило лише близько 27 мільйонів кубометрів газу.
Тим не менше міністерство економіки Словацької Республіки підтвердило, що у Словаччини все ще є достатньо природного газу. Хоч стрес-тест щодо запасів газу, проведений у грудні, мав гірші показники за стрес-тест на початку минулої осені, ситуацію із запасами у Словаччині називають середньої важкості.
“Ми не сприймаємо ситуацію з газопостачанням як критичну. Газу вистачає, ми постійно стежимо за ситуацією, щоб завжди приймати рішення на основі актуальної інформації”, – повідомили у прес-службі міністерства.
Словацький оператор ГТС Eustream наразі не має інформації, чому зменшено обсяги газу.
Слід зазначити, що Україна 20 грудня 2021 року звинуватила “Газпром” у газовому шантажі Європи через відмову російського концерну збільшити транзит палива українськими трубопроводами, незважаючи на різке зростання цін на газ у Європі.
Глава компанії “Оператор ГТС України” Сергій Макогон висловив думку, що Росія таким чином намагається домогтися прискорення сертифікації спірного німецько-російського газопроводу “Північний потік–2”.
Раніше ми також публікували матеріал з думками експерта в галузі енергетики Карела Гірмана про запуск спірного “Північного потоку – 2”. Він роз’яснив, чому для Словаччини стратегічно важливо отримувати газ через Ужгород.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.