fbpx
21 Грудня, 2021

Де в Угорщині найкомфортніше жити: рейтинг міст і районів за якістю життя

Де в Угорщині найкомфортніше жити: рейтинг міст і районів за якістю життя

Два внутрішніх райони столиці Угорщини очолили рейтинг авторитетної агенції з нерухомості Otthon Centrum. Серед десяти найбільш комфортних для життя населених пунктів опинились шість районів Будапешта.

При цьому Егер опинився на шостому місці, а за ним Веспрем на дев’ятому, пише Telex із посиланням на МТІ.

Budapest

Агентство нерухомості вже шостий рік складає рейтинг, який формується з урахуванням показників охорони здоров’я, освіти, зайнятості та руху населення разом із агрегованими даними щодо цін на квартири в багатоквартирних будинках. За даними Home Center, покупці готові платити більше за вищу якість життя. Саме тому ціни на нерухомість стабільно зростають у містах із кращими умовами. Однак, за даними агенції, міграційне сальдо також позитивне.

Крім провідного Замкового району та Центру-Ліпотварош, до першої десятки увійшли три райони Пешт (VI., VII., IX.) та три райони Буди (II., XI., XII.). У кінці рейтингу серед районів Будапешта знаходяться зовнішні райони Пешта (XVII., XVIII., XXI., XXIII.), в основному тому, що звідси потрібно багато часу, щоб дістатися до роботи.

Великі сільські міста, такі як Секешфехервар, Печ, Сегед, Дьор, Дебрецен і Мішкольц, фінішували в середнині рейтингу. Населені пункти столичної агломерації, такі як Ґьодольо або Сентендре, також посіли місця в середині списку.

Цікаво, що за даними аналітиків, для угорців дуже важливо мати власне житло – так вже закладено в їхній культурі. Згідно з даними Євростату, 91,3% людей в Угорщині мешкають у власному домі або квартирі, хоча середній показник власників житла по ЄС становить менше 70 відсотків.

Із такою інформацією цікаво корелюють дані про те, що тільки близько третини угорців відкладають гроші та заощаджують. Решта дві третини опитаних стверджують, що їм не вистачить на життя державної пенсії у старості.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі