Для угорців дуже важливо мати власне житло – так вже закладено в їхній культурі. Згідно з даними Євростату, 91,3% людей в Угорщині мешкають у власному домі або квартирі, хоча середній показник власників житла по ЄС становить менше 70 відсотків.
В інших країнах Центральної та Східної Європи у мешканців ставлення до комфортного життя трохи інше, і вони обирають інші варіанти для вкладання коштів, ніж покупка власного житла.
Подібна ситуація до Угорщини панує ще в кількох країнах ЄС – Румунії, Словаччині та Хорватії.
Компанія Duna House надала власний більш детальний аналіз. Відповідно до нього, частка власності, що повільно знижувалася до 2018 року, знову пішла вгору через знижки на будівництво житла.
У Західній Європі частка власної нерухомості серед населення є значно меншою: 69% у Нідерландах, 64,5% у Швеції та 64% у Франції, і лише 50% – у Німеччині.
“Майже кожен в Угорщині хоче мати власний будинок, цей ідеал закладений в угорській культурі”, – прокоментував ситуацію представник Duna House Кароль Бенедікт. – “Наразі найбільшу цінність в країні представляє саме нерухомість”.
У свою чергу портал Pénzcentrum проаналізував ціни на нерухомість в Будапешті та містах Будапештської агломерації.
Найдорожчою нерухомість виявилася на площі Святого Іштвана у 5-му окрузі угорської столиці із середньою ціною 2,975 млн форинтів (8164 євро) за квадратний метр. На другому місці площа Святої Трійці в районі Будайського замку з 2,8 мільйона форинтів (7683 євро) за квадратний метр.
Різниця в цінах з передмістям шокуюча. Наприклад, в селах, які знаходяться за 50-100 км від Будапешта (Jászkarajenő, Mikebuda, Vámosmikola) середня ціна нерухомості коливається від 122 000 (335 євро) до 130 000 (357 євро) форинтів за квадратний метр.
А у глибокій провінції ціна за квадратний метр житла може складати приблизно 10 000 форинтів (27 євро). Оголошення з продажу нерухомості за такою ціною зафіксовані, наприклад, у містечку Кевермеш на самому кордоні з Румунією (область Бекеш) або Петерхіда (область Шомодь), що біля кордону з Хорватією.
Раніше ми також проаналізували ріст цін на нерухомість у сусідній Словаччині. Рекордно дешева іпотека, великий апетит у людей мати дах над головою та повільне будівництво нових квартир – ось головні причини підвищення вартості житла.
Фото: hannaburlaka.com
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.