fbpx
18 Листопада, 2021

Опитування: Чверть угорців не уявляють на що будуть жити на пенсії

Опитування: Чверть угорців не уявляють на що будуть жити на пенсії

Близько третини угорців відкладають гроші та заощаджують. Однак дві третини опитаних стверджують, що їм не вистачить на життя державної пенсії у старості.

Про це свідчить опитування ОTP Bank (OTP Öngondoskodási Indexe) в Угорщині, пише hvg.hu.

Pension

У опитуванні взяли участь 1500 угорців у віці від 18 до 75 років. 27% людей заявили, що фінансове становище їх родини погіршилося під час епідемії. Минулого року таких було 35%. Отже, ситуація трохи покращилася.

Люди по-різному відреагували на зниження доходів: переважна більшість відмовилася від витрат (83%), інші почали використовувати домашні заощадження (57%), або банківські заощадження (20%). Також відносно багато людей зверталися за кредитами від безпосередніх знайомих (28 відсотків).

Після епідемії на страхування життя стало відкладати значно більше людей, ніж раніше.

В Угорщині існує та званий “пенсійний парадокс”: 35% заявляють, що після виходу на пенсію прибутків від інвестицій чи інших заощаджень у них не буде, а 63% стверджують, що державної пенсії їм не вистачить на прожиття.

26 відсотків на запитання на що вони житимуть на пенсії відповіли: “не знаю взагалі”.

Результати опитування прокоментувала психолог Андреа Дулл. Вона зазначила, що у людей є звички, які важко змінити. Багато людей вважають за краще витрачати гроші сьогодні, а також очікувати допомоги від держави замість того, щоб робити заощадження.

Мінімальна пенсія в Угорщині складає 28 500 форинтів (78,6 євро) – це близько 18% мінімальної зарплати. Середня пенсія – 357 євро (35,9% від середньої зарплати).

До 2022 року пенсійний вік в країні досягне 65 років. У 2019 році дефіцит пенсійного фонду країни складав рекордні 127 млрд форинтів (близько €355 млн).

Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні складає 1854 гривень (61 євро). А з 1 грудня має зрости до 2600 гривень (86 євро).

Слід нагадати також, що одне з угорських видань вирішило порівняти ціни у супермаркетах в Угорщині та Австрії. Адже чимало угорців вважає, що австрійці не тільки заробляють більше, ніж угорці, а й їжа там значно дешевша. Також порівняли угорські ціни на продукти із цінами у Великобританії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі