fbpx
15 Липня, 2022

Ціни підскочили на все: Рівень інфляції у Словаччині побив 22-річний рекорд, але економіка зростає

Ціни підскочили на все: Рівень інфляції у Словаччині побив 22-річний рекорд, але економіка зростає

Ціни у Словаччині зростають за останній рік найшвидшими темпами. Зростання стосується майже всіх товарів і послуг. Інфляція досягла 13,2 відсотка, таким чином побивши 22-річний рекорд.

Про це повідомили у головному статистичному управлінні країни.

Більшість людей помітили стрімке зростання цін на продукти харчування та оренду житла: і те, і інше зросло майже на 20 відсотків у порівнянні з минулим роком. Ціни на автомобільне пальне також значно зросли, приблизно на 43 відсотки за рік.

«Житло та продукти – це те, на що жителі Словаччини витрачають найбільше грошей», – каже Ева Садовська, аналітик фірми з нерухомості WOOD & Company.

У сукупності ці статті складають приблизно п’яту частину бюджету типової словацької сім’ї.

словакия ціна

Садовська зазначила, що вже згідно з даними Статистичного управління ціни на товари та послуги зросли на 12,6% у річному обчисленні у травні, що є рекордом за останні два роки.

Серед продуктів харчування словаки тепер більше платять за олію і жири (40,1%), овочі (19,6%), хліб і крупи (18,8%), молоко, сир і яйця (17,4%) і м’ясо (16,5%). Морозиво подорожчало майже на 10%, мінеральна вода на 11,7%. Проживання в готелях і пансіонатах стало дорожчим на 8,3% у порівнянні з минулим роком.

Експертка додає, що середня ціна літра бензину складає 1,9 євро, що на 39,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таким чином повний 50-літровий бак бензину коштує на 27 євро дорожче. А за 50-літровий бак дизпалива словаки платять на 34 євро більше, ніж торік.

 


Водночас Садовська зазначає, що хоча Словаччина вже кілька місяців бореться з рекордно високими рівнями інфляції, продажі зростають.


 

За перші п’ять місяців цього періоду роздрібні продажі зросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року приблизно на 13%. Після послаблення карантинних заходів знову відкрилося багато магазинів, які раніше фізично не працювали.

Незважаючи на зростання інфляції, протягом першого кварталу 2022 року темпи споживання населення призвели до загального економічного зростання в країні.

«Хоча зростання зарплат буде недостатнім з огляду на для зростання цін на товари та послуги, але висока інфляція вплине на купівельну спроможність населення, нині споживачі використовують свої накопичені заощадження під час пандемії та жорстких заходів», – припускає аналітик.

Нагадаємо, що інфляція в Чехії, Угорщині та Словаччині сягає максимумів і це не пов’язано з війною в Україні. Наприклад, у січні споживчі ціни в Чехії зросли майже на 10% у річному обчисленні, що означає найвищий рівень інфляції за понад 23 роки.

Через значну інфляцію угорці також почали економити на багатьох продуктах, одязі та пальному. У травні інфляція в Угорщині, не дивлячись на зусилля уряду Орбана “зафіксувати” ціни на деякі продукти харчування та пальне, зросла до 10,7%.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі