fbpx
15 Лютого, 2022

Інфляція в Чехії, Угорщині та Словаччині сягає максимумів

Інфляція в Чехії, Угорщині та Словаччині сягає максимумів

Загроза російського вторгнення в Україну також має вплив.

У січні споживчі ціни в Чехії зросли майже на 10% у річному обчисленні, що означає найвищий рівень інфляції за понад 23 роки. Про це повідомило Чеське статистичне управління (CSO). На січневу інфляцію в основному вплинули ціни на енергоносії, продукти харчування та транспорт.

Згідно з останніми даними Чеського статистичного управління (CSO), це найбільш значне зростання споживчих цін з липня 1998 року. Про це повідомляє TASR на основі даних із сервера tradingeconomics.

інфляція в Європі

Навіть у порівнянні з попереднім місяцем інфляція споживчих цін у січні різко прискорилася, досягнувши рекордного рівня. За даними CZSO, споживчі ціни в січні порівняно з груднем зросли на 4,4%. У грудні ж, у порівнянні з листопадом, зростання цін було лише 0,4%.

Таким чином, щомісячне зростання цін у січні було найзначнішим з моменту утворення незалежної Чеської Республіки в 1993 році.

У Словаччині зросли ціни на енергоносії

У свою чергу, Статистичне управління Словацької Республіки повідомило, що річна інфляція зросла до 8,4% у січні 2021 року, що також найбільше спричинено зростанням цін на енергоносії та продукти харчування.

Річний темп зростання цін на продукти харчування, ймовірно, досягне 10% у найближчі місяці. Про це свідчать коментарі аналітиків відділу валюти, статистики та досліджень (ÚMS) Національного банку Словаччини (NBS) щодо січневої інфляції, опублікованих Статистичним управлінням Словацької Республіки.

“Зростання цін на енергоносії та продукти харчування вплине переважно на групи населення з найнижчими доходами через “фіксований” характер цих витрат. Конфлікт в Україні, безумовно, сприятиме подальшому зростанню цін на зернові та енергоносії”, – заявили аналітики Нацбанку Словаччини.

Про стабілізацію інфляційних процесів найближчим часом запевняють у UniCredit Bank.

“Після різкого прискорення інфляції на початку року ми не очікуємо ще одного значного прискорення. У найближчі місяці інфляція має стабілізуватися на рекордних рівнях вище 8% і залишитися на них до весни”, – вважає Любомір Коршнак, аналітик UniCredit Bank в Чехії та Словаччині.

Однак, за словами Коршняка, інфляція до кінця року має залишатися вище 5%, а її середнє зростання за весь рік має становити близько 7%.

“Ціни на енергоносії, які перебувають під сильним геополітичним тиском, залишаються ризиком у найближчі місяці. Зростаючий світовий попит на енергоресурси і зусилля щодо екологізації їх виробництва також сприяють зростанню цін на них”, – сказав він.

Інфляція в Угорщині перевищила прогнозований рівень

Що стосується Угорщини, то ще в листопаді минулого року інфляція була на рівні 5,3%. Фахівці вважали це піком, однак у грудні інфляція тут сягнула 7,4%, що є найвищим показником за останні 20 років. Про це пише portfolio.hu.

Споживчі ціни в 2021 році зросли в середньому на 5,1%, з яких найбільше подорожчали алкогольні напої та тютюнові вироби: на 10,9%. Інші товари подорожчали на 9.6%, товари тривалого користування – на 4.5%, продукти харчування – на 4.1%, послуги – на 2.9%, побутова електроенергія – на 0.5%, одяг – на 0.2%.

Споживчі ціни серед домогосподарств пенсіонерів зросли в середньому на 4,6%, повідомляє portfolio.hu з посиланням на звіт статистичного управління.

Цього року експерти очікують інфляцію в Угорщині в діапазоні 4,7% – 5,1%.

Попри ріст інфляції економіки Угорщини та Словаччини показують стабільне зростання. Однак лідирує в останніх прогнозах зростання Європейського Союзу Польща.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі