fbpx
19 Лютого, 2022

“Це не війна в Україні, а війна у Європі”: Володимир Зеленський виголосив промову на Мюнхенській безпековій конференції

“Це не війна в Україні, а війна у Європі”: Володимир Зеленський виголосив промову на Мюнхенській безпековій конференції

Президент Володимир Зеленський 19 лютого виступив на 58-й Мюнхенській безпековій конференції, де заявив, що Україна ініціює консультації країн-підписантів Будапештського меморандуму. За його словами, Україна прагне отримати конкретні рішення щодо забезпечення її безпеки.

Крім того він підкреслив, що надання Україні військової допомоги в умовах російської агресії є не благодійністю, а внеском Європи у безпеку своїх країн та всього світу.

Володимир Зеленський

Як нагадав Зеленський під час виступу, Україна у свій час відмовилась від статусу ядерної держави, отримавши за Будапештським меморандумом гарантії безпеки. Однак вони виявились недієвими у сьогоднішніх реаліях.

“Тієї зброї (ядерної – ред.) у нас немає. Як і безпеки. І частини території, яка за площею більша ніж Швейцарія, Нідерланди або Бельгія. А головне – немає мільйонів наших громадян”, – сказав він.

Зеленський нагадав, що з початку російської агресії у 2014 році Україна тричі безуспішно намагалась скликати консультації держав-гарантів Будапештського меморандуму.

“В України залишилося право вимагати перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки і миру”, – заявив президент України.

За його словами, сьогодні Україна “зробить це вчетверте, однак ця спроба – остання”. Якщо консультації знову не відбудуться або за їхніми результатами Україна не отримає конкретних рішень щодо забезпечення її безпеки, то “матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює і всі пакетні рішення 1994 року повинні бути поставлені під сумнів”.

Таким чином Володимир Зеленський доручив скликання консультацій у рамках Будапештського меморандуму міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі.

За словами українського президента, символічно, що саме на Мюнхенській конференції 15 років тому Росія заявила* про намір кинути виклик глобальній безпеці.

* У лютому 2007 під час Мюнхенської конференції з питань політики безпеки президент Росії Владімір Путін заявив, що однополярна модель світового порядку не тільки неприйнятна, але і взагалі неможлива. За його словами, Росія практично завжди користувалась привілеєм проводити незалежну зовнішню політику і не збирається змінювати цієї традиції й далі. Такі висловлювання Путіна були сприйняті Заходом як фактично початок нової “холодної війни”.

“Чим відповів світ? Умиротворенням. Результат? Щонайменше – анексія Криму і агресія проти моєї держави”, – сказав Володимир Зеленський.

Він також поставив під сумнів дієвість ООН, яка не змогла захистити територіальну цілісність однієї зі своїх засновниць – України.

Зеленський підкреслив, що Україна послідовно виконує мінські та нормандські домовленості, в основі яких “беззаперечне визнання територіальної цілісності і незалежності України”. Наша держава прагне дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, причому виключно на основі міжнародного права.

Нагадаємо, що 1 лютого Володимир Зеленський заявив про створення Україною нового формату співпраці з Польщею та Великою Британією. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, цей тристоронній альянс дозволить зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю між державами.

 

InfoPost.Media

Фото: пресслужба Президента України


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі