fbpx
03 Грудня, 2021

Чехія шукатиме працівників не лише на сході: бракує 300 000 працівників

Чехія шукатиме працівників не лише на сході: бракує 300 000 працівників

На чеському ринку праці на даний момент розміщені майже 300 000 вакансій. Про це заявив віце-президент Союзу промисловості транспорту Радек Шпіцар.

За його словами, зараз це одна з великих проблем чеської економіки, яка заважає достатньо використати постпандемійну економіку та залікувати рани, які економіка отримала за останні два роки, інформує Radiozurnal.

“Якщо ми подивимося на очікуване зростання ВВП чеської економіки цього року, то будемо раді, якщо отримаємо хоча б два відсотки, що вкрай мало в порівнянні з іншими країнами, такими як Франція. Однією з головних проблем є те, що ми просто не маємо достатньо працівників”, – каже Шпіцар.

шкода

За даними Шпіцара в Чехії бракує працівників багатьох видів професій – як низькокваліфікованих, так і висококваліфікованих.

“Слід визнати, що для цього в останні роки зроблено дуже багато, наприклад, ми маємо рекордний рівень працевлаштування громадян, які відбувають покарання. Роботодавці для підтримки свого виробництва намагаються черпати трудові ресурси скрізь, де тільки можна знайти вільні руки. І все-одно ще лишаються варіанти заповнення існуючих вакансій”, – зазначив Шпіцар.

Як Чехія планує вирішувати кадрову кризу

На думку Радека Шпіцара, існує два виходи з ситуації.

“Короткостроковий антикризовий захід – це імпорт закордонної робочої сили на обмежені терміни, тобто поки для них є конкретна робота в окремих галузях. Саме так робить більшість інших країн, а це означає, що і нам не варто нехтувати такою можливістю. Але це не є довгострокове системне рішення”, – розмірковує Шпіцар.

На думку експерта, врятувати економіку Чехії може лише запровадження довгострокових заходів системного характеру, пов’язаних із зміною структури чеської економіки – із цифровізацією, автоматизацією та роботизацією виробництва там, де сотні вакансій, а людей вже не вистачає.

“Нам наразі гостро потрібні десятки тисяч фахівців, наприклад, для IT-сектору та електронної комерції. Причому шукати кадри ми маємо не лише у східному напрямку від наших кордонів. Це було б помилкою. Щодо щойно згаданих галузей, то Чехія, гадаю, конкурентоспроможна і за рівнем зарплат”, – зазначив Радек Шпіцар.

Це означає, що в цьому випадку Чехія зможе черпати висококваліфіковані кадри на заході та півдні Європи, а також у державах з високим рівнем безробіття.

Нагадаємо, ситуація з дефіцитом кваліфікованої робочої сили в країнах Європи набирає обертів. Уряди країн намагаються створити додаткові преференції для робітників з третіх країн. Так уряд Польщі прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок українських працівників. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.

Спрощення для працівників з третіх країн готують і інші сусіди України, Так, наприклад, в уряді Угорщини планують надати спрощену робочу візу для 32 000 іноземних працівників, насамперед з України, Сербії та В’єтнаму. А у Словаччині спростять умови працевлаштування медикам з ЄС та сусідніх країн.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі