fbpx
19 Травня, 2022

Автомобільні черги зі Словаччини в Україну все ще досить великі. Водії чекають до трьох днів

Автомобільні черги зі Словаччини в Україну все ще досить великі. Водії чекають до трьох днів

Українські водії можуть провести до кількох днів в очікуванні на в’їзд до батьківщини. Причиною заторів стало скасування українським парламентом мит і податків на ввезення автомобілів в Україну.

Радник прем’єр-міністра з питань України Едуард Бураш заявив про відкриття альтернативних прикордонних пунктів у Румунії та Угорщині. Це надасть змогу направити туди частину українських водіїв та розвантажити словацький пункт пропуску, передає портал kosiceonline.sk.

уб4

Ситуація на східних кордонах Словаччини продовжує залишатись критичною. Так у п’ятницю (13 травня) на переходах в Україну водії чекали по сім-дев’ять днів. Незважаючи на те, що за ці дні кількість автомобілів зменшилася, кілька сотень машин все ще стоять у колонах, починаючи з Завадки.

Радник прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуард Бураш у вівторок особисто вирушив на словацько-український кордон та за результатами поїздки повідомив про ситуацію:

“Ситуація на прикордонному переході у Вишнє Нємецке (КПП “Вишнє Нємецке-Ужгород” – ред.) є оптимальною, без довгого очікування, як вантажного, так і пасажирського транспорту. Пішоходів практично немає. Але досить серйозна ситуація на прикордонному переході “Убля-Малий Березний”, де вранці у черзі перебувало близько 402 автомобілів”.

Час очікування на кордоні тут залишається значним – це три-чотири дні. Єдиний спосіб вирішити цю ситуацію – перенаправити автомобілі через інші країни.

“Я хотів би попросити водіїв, які прямують до прикордонних переходів з української сторони, та українців, які перевозять автотранспорт додому в Україну, використовувати інші прикордонні переходи в Угорщині та Румунії, які також відкриті. Це необхідно для розвантаження кордону та прискорення перетину. В Ублі, для цього не вистачає пропускної здатності”, – заявив Бураш.

Зокрема автомобілі, що призначені для розмитнення в Україні, можуть перетинати переходи у Польщі.

За словами Бураша, є проблема і на українському боці, оскільки на кордонах недостатньо митників, і вони не встигають обслуговувати цей великий потік автомобілів.

Голова Ублі Надія Сіркова розповіла, що українські митники дуже повільно перевіряють автомобілі.

За її словами, українські митники пояснили свою повільність тим, що “на кожну машину багато документів”.

“За нашою інформацією, перевірка одного автомобіля займає від 40 до 45 хвилин”, – каже Агнеса Коперніцка, речник прикордонної та іноземної поліції в Собранцях.

Рух поблизу кордону на території Словаччини з минулого тижня регулюють поліцейські, які розводять його через навколишні села. А у деякі з них навіть закрили проїзд.

Закриваючи села, поліція намагається домогтися скорочення руху, щоб жителі постраждалих муніципалітетів могли їздити, наприклад, на роботу тощо. Якщо ж їм потрібно перетнути східні кордони в Україну без зволікань, то можуть скористатися прикордонним пунктом у Велких Слеменцях. А повернутися до Словаччини через КПП “Ужгород-Вишнє Нємецке”, він працює зараз лише на в’їзд до країни.

 


Ситуація на кордонах впливає і на навколишні села.


 

Голова Ублі Надєжда Сіркова розповіла, що також забезпечують базові потреби людей, які перебувають в очікуванні.

“Оскільки біженців (з України) стало менше, у таборі є безкоштовні ліжка, тому ми також запропонували матерям з дітьми можливість поїхати там переночувати. Крім того, українці також користуються можливістю пішки потрапити у село Убля, аби купити продукти або воду”.

У той же час навколишні муніципалітети несуть деякі витрати, адже мають забезпечити прибирання приміщень та вивезти велику кількість побутових відходів.

Закон, який скасував митні збори та податки на імпортні автомобілі, український парламент ухвалив, за словами ужгородської журналістки Наталі Боднар, щоб допомогти армії, а також людям, чиї машини були знищені внаслідок війни.

За словами журналістки, під час вторгнення Росії в Україну було знищено понад 500 тисяч автомобілів, пише SME.

“Є такі міста, як Маріуполь чи Бердянськ, з яких можна виїхати лише на машині, бо залізниця зруйнована”, – пояснила журналістка.

КПП “Убля-Малий Березний” наразі залишається єдиним можливим шляхом для таких автомобілів, які прямують до України – так вирішила українська сторона, аби не створювати затори на інших прикордонних переходах.

Ми підготували також аналітичний матеріал, у якому розповіли про 7 причин, чому відбудова України в умовах війни проти Росії має початися з модернізації західного кордону.

 

InfoPost.Media

Фото: Eduard Buraš / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі