fbpx
12 Травня, 2022

Час очікування на словацькому кордоні з Україною через масовий імпорт авто сягнув 168 годин – поліція

Час очікування на словацькому кордоні з Україною через масовий імпорт авто сягнув 168 годин – поліція

Словацька поліція попереджає про колони з кількох сотень автомобілів, які утворилися перед прикордонним переходом в Ублі (КПП “Убля-Малий Березний”).

Причина пов’язана із зростанням імпорту легкових автомобілів і відповідними заходами з боку України. Про це з посиланням на коментар речниці словацького Управління прикордонної поліції (RHCP) Агнеси Коперніцької пише TASR.

Olympus Digital Camera

У зв’язку з цим поліція просить усіх інших пасажирів, які прямують зі Словаччини в Україну, використовувати прикордонний пункт “Вишнє Нємецке-Ужгород”.

Всього на ранок у четвер перед прикордонним переходом в Ублі перебувало близько 700 автомобілів, час очікування для перетину кордону збільшився до 168 годин.

“RHCP попереджає подорожуючих в Україну, що за рішенням української сторони з 11 травня всі легкові автомобілі з транспортними реєстраційними номерами, які громадяни України купують у країнах ЄС, а потім експортують в Україну, оформляються лише на прикордонному переході “Убля”, – зазначила Коперніцька.

Насправді Кабінет Міністрів України визначив три контрольно-пропускні пункти, через які громадяни України можуть перевозити транспортні засоби з-за кордону. Це зробили для того, аби розвантажити інші КПП, де утворились великі автомобільні черги. Так, уряд вирішив виділити по одному КПП у Волинській, Львівській та Закарпатській областях.

“Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 травня 2022 р. № 354-р, переміщення транспортних засобів, придбаних за межами митної території України громадянами України, здійснюється у визначених пунктах пропуску через державний кордон”, – йдеться в розпорядженні уряду.

Наразі імпортні автівки з Європи можна ввозити на територію України через наступні пункти пропуску:

  • “Устилуг-Зосін” (на кордоні з Польщею у Волинській області);
  • “Грушів-Будомєж” (на кордоні з Польщею у Львівській області);
  • “Малий Березний-Убля” (на кордоні зі Словаччиною у Закарпатській області).

Нагадаємо, що в Україні іноземні транспортні засоби, які ввозяться в країну, тимчасово звільнили від сплати мита та інших зборів. Зокрема, йдеться про податок на додану вартість, акцизний податок та ввізне мито для автомобільного, вантажного та пасажирського транспорту. Після ухвалення закону на кордоні з країнами ЄС утворились великі автомобільні черги.

Раніше ми аналізували стан прикордонної інфраструктури України та описували шанс для КПП “Ужгород – Вишнє Нємецьке”. Адже навіть під час війни можна і варто витиснути з українсько-словацького кордону максимум можливостей.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі