14 Квітня, 2022

95% поляків бачать Україну в НАТО і ЄС, а майже половина – якомога швидше

Близько 95% поляків вважають, що Україна має приєднатися до ЄС і НАТО. Ще 45% опитаних очікують, що вступ до обидвох союзів має відбутися вже найближчим часом.

Про це йдеться у результатах опитування соціологічним агентством Kantar Public на замовлення громадської організації Free Press for Eastern Europe, опублікованих Gazeta Wyborcza.

українці в Польщі

Опитуваних запитали про приєднання України до міжнародного співтовариства, війну в Східній Європі, президента Росії Володимира Путіна та військову підтримку Києва.

95% респондентів заявили, що не можуть виправдати вторгнення Росії в Україну, тоді як лише 4% висловили іншу думку.

Опитування також включало питання про мотивиПутіна щодо його рішення вторгнутися в сусідню країну. У той час як 75% сказали, що метою Путіна є відбудова Російської імперії, 43% відповіли, що атака була здійснена, аби приховати внутрішні проблеми Росії.

На питання чи війна Росії перекинеться на Польщу, 40% заявили, що бояться потенційної агресії Росії проти Польщі, якщо Україна програє війну. 53% опитених оцінили цей сценарій як малоймовірний, а 87% вважають, що підтримка Заходу Україні має бути більшою, ніж зараз.

Щодо російського наративу про війну режиму Путіна проти нацистів в Україні, 84% заявили, що не вірять у це. Однак переконливим цей наратив вважають 8% поляків. При цьому 5% респондентів вважають, що території України, населені переважно росіянами, мають належати Росії. Стільки ж респондентів розглядають напад Росії як спробу захистити російську меншину в Україні.

Як приходять до висновку автори опитування, менше 10% польської громадськості сприймають російську дезінформацію як правду.

* Дослідження Kantar Public for Free Press for Eastern Europe було проведено на вибірці з 1004 осіб віком від 18 років 24-30 березня цього рокуу методом телефонних інтерв’ю.

Раніше результати опитувань показали, що більше половини поляків підтримують ідею відправлення в Україну миротворчої місії НАТО, ООН чи іншої організації. Більшість також підтримує ідею відправки польських солдатів для участі у місії.

Тому, щоб налаштувати місцеве населення проти українських вимушених переселенців, Росія почала лякати поляків фейками. Так, зокрема, в польських соцмережах поширюються фейкові повідомлення про кражі в магазинах, скоєні мігрантами.

 

InfoPost.Media

Фото: wPolityce.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі