30 Листопада, 2021

3D-сканери, штучні м’ясо та інтелект: чим займаються європейські стартапи з Польщі, Румунії та Естонії

Європейський ринок постійно розвивається і чи не щодня з’являються десятки нових компаній. До прикладу, попри карантин за перші 9 місяців у Словаччині відкрили майже 15 тисяч компаній. При цьому частина з них не є класичними виробниками, а розвивають ринок високотехнологічних послуг.

Тож, хоч ми звикли, що більшість стартапів базуються в США, Європі теж є чим здивувати.

Gscan Team 1024x683

GScan (Естонія)

GScan – високотехнологічна естонська компанія, яка розробляє 3D-сканери для сканування вантажів. Компанія оголосила про раунд інвестицій у розмірі 500 000 євро.

GScan співпрацює з митними органами, університетами, дослідницькими центрами та охоронними компаніями в Європі та розробляє автономний сучасний 3D-сканер, який має вписуватися в існуючу інфраструктуру для швидкого впровадження.

“GScan – це створення майбутнього. У тих областях, де ми можемо обійтися без шкідливого рентгенівського випромінювання, ми повинні це робити. Команда створила нову технологію і виявила інтерес до нового продукту. Поєднуючи обидва чинники, можна зробити світ чистішим в буквальному сенсі», — говорить Мартін Таджур, співзасновник Pipedrive та один з інвесторів GScan.

У той час як рентгенівські сканери небезпечні і не можуть виявити деякі матеріали, технологія сканування, заснована на космічних променях, що з’являються в природі, показала 90-відсоткову ефективність у виявленні небезпечних матеріалів.

“Глобальне збільшення терористичних атак призвело до того, що зосереджено увагу на створенні більш безпечного середовища. Наші сканери пропонують надійне автоматизоване рішення для підвищення безпеки від будь-яких видів зброї та нелегального транспортування вантажів і людей. За допомогою нової сенсорної технології ми можемо використовувати штучний інтелект, щоб “бачити” людей, транспортні засоби та вантажні контейнери, щоб знайти небезпечні матеріали або прихованих “пасажирів”. Ми навіть можемо перевіряти будівлі та мости, щоб переконатися, що їх конструкція безпечна та довговічна”, – пояснює Анді Гектор, співзасновник GScan.

 

Sabin Dima Ceo Humans 1024x648

Humans.ai (Румунія)

Румунська технологічна компанія Humans.ai запустила в продаж публічні токени, щоб допомогти залучити інвестиції для розвитку однойменної децентралізованої платформи для створення та масштабування штучного інтелекту.

Humans.ai, за словами засновників компанії, є першою платформою для етичного штучного інтелекту та блокчейну. Стартап є універсальною платформою для створення та управління на основі штучного інтелекту у різних масштабах.

Компанія вже зібрала 7,9 мільйона євро від понад 60 інвесторів світового рівня, починаючи від бізнес-лідерів, технічних керівників і експертів з блокчейну до лідерів спільноти та вищого керівництва ТОП-компаній.

“Ми плануємо продовжувати інвестувати в інновації, дати можливість творцям створювати без обмежень і впроваджувати інновації з використанням технології блокчейн і штучного інтелекту. Все на основі управління та прозорості для всіх моделей штучного інтелекту, створених на платформі Humans.ai”, — каже генеральний директор Humans.ai Сабін Діма.

Gelatex 2 2 1024x683
Gelatex (Естонія)

Gelatex – естонський стартап зі штучного вирощування м’яса. Його засновники стверджують, що знайшли спосіб зробити виробництво м’яса дешевшим на 90 відсотків.

Компанія використовує багатоцільові, дешеві та прості у використанні нановолокнисті тривимірні риштування для виробництва м’яса, вирощеного в клітинах.

Галузі культивованого або штучного м’яса та м’ясозамінників зараз розвиваються, оскільки все більше людей відмовляються від традиційних м’ясних продуктів.

“Якщо сьогодні один кілограм сировини для штучного м’яса коштує приблизно 100 000 євро, то технологія Gelatex дозволить виробляти нановолокно за ціною, меншою за тисячу євро за кілограм. Якщо ми продовжимо масштабувати використання нашої технології, то за п’ять років наш матеріал коштуватиме лише 40 євро, а через десять — 20 євро за кілограм. Це означає, що вартість структурованого матеріалу на кілограм м’яса буде меншою за один євро. Подібні високотехнологічні рішення, які дають змогу знизити ціну м’яса, ще ніколи раніше не були такими доступними, – пояснює Март-Ерік Мартенс, генеральний директор Gelatex.

Компанія щойно завершила початковий раунд інвестицій на суму 1,2 мільйона євро під керівництвом Change Ventures та Crosslight Partners.

 

Docplanner Founder 1024x607

Docplanner (Польща)

Польська компанія Healthtech Docplanner придбала провідну німецьку платформу для лікарів Jameda. Заснована в 2012 році, Docplanner є одним з провідних постачальників рішень SaaS для лікарів і клінік. Компанія створює цифрові додатки та програмні рішення для лікарів, клінік, лікарень і пацієнтів, щоб забезпечити безперебійну інтеграцію системи охорони здоров’я та руху пацієнтів.

“Docplanner було засновано з метою зробити медичне обслуговування більш людським. Ми розглядаємо це як ідеальну можливість вийти на дуже важливий німецький ринок і позитивно вплинути на екосистему охорони здоров’я. Ми впевнені, що команда Jameda має як неперевершений досвід, так і прагнення завоювати ринок. Ми дуже раді співпрацювати з командою Jameda у наступні роки і створювати ще більш дивовижні продукти для пацієнтів і лікарів у Німеччині”, – говорить Маріуш Гралевський, засновник і генеральний директор Healthtech Docplanner.

Це придбання є ще одним розширенням ринку для компанії, яка вже присутня в Мексиці та Бразилії. У рамках придбання Docplanner інвестує капітал у німецьку компанію.

 

Packhelp 26 28052021 7197 1024x680

Packhelp (Польща)

Польська платформа Packhelp дозволяє компаніям співпрацювати з глобальною мережею постачальників упаковки, допомагаючи усунути складнощі в процесі замовлення. Платформу Packhelp використовують такі світові бренди, як H&M і Uber Eats, а також компанії, які мають доставку до споживачів, зокрема Hims, Copenhagen Grooming і Ava & May.

“Світ потребує нового підходу до упаковки, оскільки вона відіграє ключову роль у створенні інфраструктури інтернет-магазинів. Це впливає на рішення про покупку, надихає клієнтів рекомендувати продукти та може збільшити утримання клієнтів. У зв’язку з появою нових інтернет-магазинів у всьому світі, зростанням соціальної комерції, зростанням конкуренції та зростанням вартості придбання, немає кращого моменту, ніж сьогодні, щоб інвестувати в чудовий досвід упакування”, – каже співзасновник і генеральний директор Packhelp Войтек Садовскі.

Після успішного запуску в Нідерландах, Швеції та Румунії на початку цього року нове фінансування дозволить пакувальному бізнесу прискорити свої плани міжнародного розширення та розширити глобальну мережу постачальників.

Нагадаємо, сусідня Словаччина, яка у свій час переорієнтувала свою промисловість із виробництва зброї на автомобільне виробництво, вирішила диверсифікувати свою діяльність. За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна, країна пропонує українським високотехнологічним компаніям відкривати дочірні підприємства у Словаччині.

 

InfoPost.Media за матеріалами Emerging Europe


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі