Видання The Intercept оприлюднило список “небезпечних людей та організацій”, яким користується у своїй організаційній роботі соцмережа Facebook (Facebook’s Internal List of Dangerous Individuals and Organizations – DIO).
Це документ на 100 сторінок. Всього в списку більше 4000 тисяч прізвищ та назв організацій, партій, веб-сайтів тощо.
“Чорний список” включає групи та осіб, які в основному є недержавними суб’єктами, і які можуть бути пов’язані з ненавистю, злочинністю, тероризмом, мілітаризованими громадськими рухами тощо.
Intercept зазначає, що “майже всі у списку вважаються ворогами або загрозою для США чи її союзників”, а понад половина прізвищ є ймовірними іноземними терористами.
До переліку потрапило, у тому числі, 26 угорських гуртів, організацій, веб-сайт Kuruc.info та партія Nyilaskeresztes Párt (Партія схрещених стріл).
Усі ці організації потрапили до категорії “ненависті”.
Скажімо, такі музичні гурти як Archívum, Divízió 88, Egészséges Fejbőr, Nimród, Oi-Kor, Arbeit Macht Frei, Romantikus Erőszak та Titkolt Ellenállás належать до сповідування ультраправого націоналізму та відносяться до руху скінхедів.
Facebook також додав до списку два веб-сайти ультраправих угорською мовою – Kuruc.info та Harcunk.info.
Вперше Kuruc.info був заборонений соцмережою Facebook у 2011 році, але заборону було скасовано після подання багатьох скарг. Утім через шість років платформа знову запровадила свою заборону.
Вважається, що це ультраправий інформаційний портал з відкритим антисемітським, расистським змістом, що заперечують Голокост тощо.
Читайте також:
Ще одного угорського політика від партії влади не пустили до України. Усі деталі інциденту
C14, Азов та Aryan Terrorism: Україна теж “засвітилась” у списку
Слід зазначити, що у переліку DIO також щонайменше 15 організацій, пов’язаних з Україною, та троє осіб.
У списку зазначені три українські авіакомпанії, які потрапили у категорію “тероризм”. Це Dart Airlines, Khors Air та Ukrainian-Mediterranean Airlines — це компанії, проти яких Америка запровадила санкції, за інформацією Мінфіну США, вони продавали літаки Ірану.
Всі інші організації, групи, особи віднесені до категорії “ненависть”. Більшість із них має стосунок до правих або ультраправих рухів.
Серед них “батальйон Азов” та Андрій Білецький, а також “Патріоти України” та “Соціал-національна асамблея”. До списку внесений Ігор Михайленко, колишній боєць “Азова”, один із засновників “Національного корпусу” (остання організація також включена у список Facebook). А також Олена Семеняка, яка є секретаркою міжнародного підрозділу “Національного корпусу”.
Серед музичних гуртів – Aryan Terrorism. Серед організацій – ультраправі “Фрайкор”, С14 та клуб “Реконкіста”, що заснований російським неонацистом Денисом Нікітіним (Капустіним). А також міжнародні групи Misanthropic Division та Greenline Front, пов’язані з американцем Куртом Дулітлом, який нині живе в Україні.
Серед тих хто на думку Facebook поширює ненависть в Україні зазначена також організація “Об’єднані збройні сили Новоросії”.
Як працює політика заборони у Facebook?
Користувачі, які обговорюють цих осіб або групи, можуть бути покарані модераторами соціальної мережі відповідно до трирівневої системи, оголошеної Facebook у червні. Будь-яка особа або група зі списку DIO на будь-якому з рівнів заборонена.
Тобто користувачі Facebook не можуть згадувати назви веб-сайту або поділитися статтями.
The Intercept звертає увагу, що викладенні документи — копія списку Facebook для внутрішнього користування.
“Intercept публікує список через стурбованість громадськості упередженістю в модерації Facebook, щоб читачі могли зробити свої власні висновки про якість цієї модерації. Intercept не перевіряв цю інформацію і не має наміру робити будь-які твердження щодо точності інформації, що міститься в списку Facebook”, – повідомляють у редакції.
Варто нагадати, що питання інформаційної безпеки та поширення дезінформації розглядали на 7-й щорічній конференції Східного партнерства у Таллінні. За словами учасників, більшість інформаційних загроз походить із Росії.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.