fbpx
18 Жовтня, 2021

“Секретна лінія”: закладено наріжний камінь залізничної лінії Будапешт-Белград, яку будуватимуть китайці

“Секретна лінія”: закладено наріжний камінь залізничної лінії Будапешт-Белград, яку будуватимуть китайці

Міністр інновацій та технологій Угорщини Ласло Палкович назвав будівництво залізничної лінії Будапешт-Белград найважливішою інвестицією у розвиток транспорту Угорщини. Натомість фінансову частину будівництва в уряді країни тримають у секреті.

Наріжний камінь майбутнього маршруту був закладений у п’ятницю в угорському Кішкунгалаші. Це залізнична транспортна лінія, яку Угорщина будує за допомоги китайського кредиту. Мета її – якомога швидша доставка китайської продукція до Європи з портів Греції. За словами Роберта Гомоля, генерального директора MÁV Zrt., залізничну лінію буде будувати консорціум за участі китайських партнерів.

белград1

У закладці першого фундаменту взяли участь посол КНР у Будапешті Чі То-Ю, міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Сербії Томіслав Момірович, а також депутати угорського парламенту від партії Fidesz.

Палкович повідомив, що протягом найближчих 10-15 років на розвиток залізниці в Угорщині планують витратити 6 мільярдів форинтів, з яких два мільярди буде витрачено на оновлення рухомого складу.

За словами Роберта Гомоля, лінія Будапешт-Белград, яка буде обслуговувати торговельні інтереси Китаю, фінансується за рахунок китайських позик (85 %) та 15 % власних ресурсів.

белград2

Угорські ЗМІ зазначають, що угорський уряд не розкриває деталі угоди. Тобто наразі наразі невідома навіть приблизна сума інвестицій.

Через секретність угоди з Китаєм представниця опозиційної партії LMP Бернадетт Сель подала позов до суду. Отже, Міністерство закордонних справ та торгівлі має оприлюднити подробиці контракту.

Варто нагадати, що у Будапешті незабаром розпочнуть будівництво нового залізничного вокзалу на бульварі Хунгарія. Він буде знаходитися між залізничним вокзалом Келеті і Кобаня та матиме важливе значення.

 

InfoPost.Media

Фото: MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі