За словами угорського держсекретаря, негайне введення нафтового ембарго – як ядерна бомба, – і матиме суттєвий вплив на економіку Угорщини.
“Здоровий глузд – це відповідне рішення Європейського Союзу щодо російського нафтового ембарго”, – заявив держсекретар з міжнародних комунікацій та відносин Золтан Ковач британському громадському радіо BBC.
Ковач зазначив, що Угорщина не стоїть на перешкоді для подальших санкцій проти Росії,. Однак, на його думку, вони повинні ґрунтуватися на здоровому глузді та усвідомленні того, що енергетичні санкції мають певні межі. Про це пише угорське видання Нirado.
Він додав, що це стосується не лише Угорщини, а й кількох інших країн-членів ЄС.
За словами держсекретаря, деякі країни Європейського Союзу окрім Угорщини – а саме Словаччина та Чехія – сильно залежать від російської нафти і просто не в змозі негайно ввести санкції.
“Золоте правило – не повинно бути санкцій, вони завдають більше болю Європі, ніж Росії”, – сказав Ковач.
Він процитував слова прем’єр-міністра Віктора Орбана про те, що негайне введення нафтового ембарго матиме ефект ядерної бомби для економіки Угорщини, не кажучи вже про населення.
Держсекретар вважає, що ніхто не може вимагати введення санкцій, які б зруйнували Угорщину, угорську економіку та угорські домогосподарства.
Також Золтан Ковач вважає, що знайти альтернативні джерела постачання для Угорщини наразі неможливо.
“Проблему неможливо вирішити навіть у найближчі чотири-п’ять років”, – зазначив держсекретар. – “Це проста, сувора фізико-економічна реальність”.
За словами Ковача, Угорщина відчула значний тиск і навіть шантаж з різних сторін, наприклад, з боку України про те, що начебто “щось може статися з трубопроводами”.
“Однак шантаж не може змусити Угорщину змінити свою позицію, вона продиктована її національними інтересами, так само, як західноєвропейські політики не йдуть на компроміс за рахунок власних національних інтересів”, – сказав Золтан Ковач в інтерв’ю BBC у вівторок.
Нагадаємо, що кілька тижнів політичних переговорів щодо заборони морського імпорту російської нафти до кінця року завершились домовленістю країн ЄС. У понеділок, 30 травня лідери Євросоюзу ухвалили рішення про заборону, однак без введення повного ембарго. Виключення залишилось для імпорту трубопровідної нафти, від якої не можуть відмовитись Угорщина, Чехія та Словаччина.
Фото: Hegedüs Róbert / magyarhirlap.hu
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.