fbpx
16 Травня, 2022

Зміни на КПП з Польщею: з’явиться окрема смуга для бензовозів, частина КПП стануть вантажними

Зміни на КПП з Польщею: з’явиться окрема смуга для бензовозів, частина КПП стануть вантажними

Міністерство інфраструктури України та Державна прикордонна служба України виділять один із західних пунктів пропуску на кордоні тільки під рух бензовозів. Необхідність формування так званої “паливної смуги” виникла через недостатній об’єм палива на українському ринку.

Смугу для бензовозів планують виділити на кордоні з Польщею.

Про це з посиланням на заступника міністра інфраструктури Мустафу Найєма повідомляє Інтерфакс-Україна.

бензовоз Польща

“Є домовленість із прикордонною службою, що один із пунктів пропуску буде тільки для палива, там буде зроблено паливну смугу. Думаю, що це буде реалізовано найближчими днями”, – сказав він.

Також Мінінфраструктури планує зробити деякі пункти пропуску на польському кордоні лише вантажними. При цьому пасажирські та легкові транспортні засоби, повністю перенаправлять на інші КПП.

“Це насамперед Ягодин та Краковець, які можна направити на Устилуг та Шегині. Я думаю, що нам це вдасться зробити, і такі розмови зараз ведуться”, – додав заступник міністра.

Найєм розповів, що за підрахунками міністерства сьогодні у чергах на кордоні стоїть до 3 тис. транспортних засобів, які не можуть виїхати з України, та десь 1,2-1,5 тис. – в Україну.

Причиною цього, за його словами, крім “євробліх” є те, що самі пункти пропуску не облаштовані для пропуску таку кількість транспортних засобів.

“З тих пунктів, які є зараз на кордоні, не всі пункти можуть приймати великовантажні транспорти. На польському кордоні у нас лише чотири пункти пропуску, які можуть пропускати через себе 20-тонники – це Ягодин, Краковець, Шегині, Рава-Руська. Усі решта можуть пропускати 3,5-7 тонн – це, звичайно, не для вантажного транспорту”, – сказав Найєм.

Нагадаємо, що російська газова компанія “Газпром” повністю припинила постачання газу до Польщі через те, що країна не розплачувалась за газ у рублях. Повідомлення про припинення постачання газу до Польщі підтвердили в польській газовій компанії PGNiG.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі