fbpx
08 Жовтня, 2021

“Зіркова колекція”: В Угорщині відкрили музей найвідоміших скульптур Європи у найбільшій фортеці країни

“Зіркова колекція”: В Угорщині відкрили музей найвідоміших скульптур Європи у найбільшій фортеці країни

В угорському місті Комаром, що на кордоні зі Словаччиною, урочисто відкрили приміщення фортеці Csillag (“Зірка”) – частини могутньої фортифікаційної системи XV — XIX століть, що височить на березі Дунаю.

Перша сторожова вежа з’явилася тут ще за часів Бели IV (1206-1270). Згодом, у XV столітті Матьяш Гуняді розпорядився збудувати на місці колишніх укріплень більш сучасну фортецю (нині відома як Стара фортеця), для чого були запрошені італійські архітектори.

Csillagerod

Будівництво у основному було завершено до 1870 року. В кінці XIX століття фортеця була найбільшою і найважливішою в Австро-Угорщині і була здатна розмістити 200-тисячне військо.

Тепер тут музей площею понад 7000 квадратних метрів. Зокрема можна побачити 300 відомих творів колекції скульптур Музею образотворчих мистецтв, що вміщує найвидатніші твори європейської скульптури від античності до епохи Відродження. Звісно, це копії, але дуже високої якості.

 

Читайте також:

 

Угорщина вклала у проєкт 6 мільярдів форинтів. Повністю відремонтовану та розширену Зоряну фортецю у Комаромі відкрив президент країни Янош Адер. Новий музей, створений в рамках проекту Liget Budapest. А саму подію приурочили до вшанування героїв угорської війни за незалежність 1848-49 років.

Після відкриття закладу відвідувачі мають змогу помилуватися масштабними копіями кінних статуй італійських майстра епохи Відродження Андреа дель Верроккйо, творів Мікеланджело, а також відомих статуй Венери з Мілану, скульптури Лаокоона та багатьох інших.

Колекція була зібрана на початку ХХ-го століття з метою презентації відвідувачам всебічної історії скульптури через реалістичні копії. Значна їх частина понад 70 років зберігалася у різних куточках країни, багато з цих творів зазнали серйозних пошкоджень. Нині їх зібрали під одним дахом, створивши величезну експозицію.

“Колекція та реставрація копій музею є значною подією не лише для Угорщині, але й безпрецедентною в Центральній Європі”, – зазначив Ласло Боан, Генеральний директор Музею образотворчих мистецтв, уповноважений міністра з проекту Liget.

У музейному комплексі є не лише виставкові зали, а й зал для презентацій та лекцій, магазин сувенірів та кафе. Є також колекція давньої зброї, що відновлена до первісного історичного стану, а у внутрішньому дворику створено територію, яку також можна використовувати як сцену на відкритому повітрі.

Перебіг відновлювальних робіт можна побачити на короткому відео.

“Зоряну фортецю” армія Австро-Угорської монархії використовувала як казарму та склад, а після 1920 року тут був розташований склад боєприпасів для королівської армії Угорщини. Під час Другої світової війни тут розмістили табір для інтернованих осіб, а згодом, вже у соціалістичній Угорщині історичні приміщення використовували як склад для зберігання овочів.

І лише зараз цій частині фортеці повернули своє первозданне обличчя.

Слід зазначити, що більшість укріплень нині знаходиться на словацькому боці Дунаю. Зокрема оборонні лінії Палатинська і Важська, що входять у список національних пам’яток культури Словаччини. А у  цитаделі Четвертий бастіон в Комарно діє музей “Римський Лапідаріум”.

 

Автор: Андрій Клоц* спеціально для InfoPost.Media

Фото: MTI та Liget Budapest

* це творчий псевдонім журналіста, який давно працює в тематиці міжетнічних відносин, а псевдонім використовує задля того, аби особа автора не впливала на якість та відвертість дискусії щодо його текстів (Chatham House rules)


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі