fbpx
23 Грудня, 2021

Здай пляшку: у Словаччині з 1 січня повертатимуть вартість пластикової тари

Здай пляшку: у Словаччині з 1 січня повертатимуть вартість пластикової тари

Президент Словаччини Зузана Чапутова підписала зміни до Закону про включення застави до вартості одноразової тари для напоїв. Тепер у вартість напоїв у ПЕТ-пляшках та жерстяних банках буде закладено завдаток, який потім можна повернути, здавши тару.

Про це повідомляє TARS.

Sk Plastik

Міністерство навколишнього середовища Словацької Республіки планує, що до кінця 2022 року буде забезпечено завдатком не менше 60 відсотків пластикової та металевої упаковки. До кінця 2023 року має бути 80 відсотків. До кінця 2024 року повертатимуть 85 відсотків пляшок і банок, а до 2025 року аж 90%.

При цьому, у Міністерстві навколишнього середовища бачать і проблеми в тому, щоб закон швидко реалізовувався.

“Виробники продають різні види упаковки для напоїв, і не кожна одноразова пластикова та металева упаковка для напоїв, яка відповідає заданому об’єму, має розміри, які технічно можуть бути вилучені наявною інфраструктурою збору, тобто торговими автоматами”, – стверджують у Міністерстві.

Є також уточнення, що напої, у яких закладений завдаток на тару, не повинні продаватися на транспорті міжнародного сполучення або в безмитній зоні. Причина в тому, що пасажири не мають можливості здати тару, щоб повернути заставу.

Ще одне уточнення стосується торгових закладів. Якщо торговий заклад розміром менший ніж 300 квадратних метрів, то заставу за здану тару можна віддавати клієнту не готівкою, а спеціальним ваучером, який потім можна обміняти на гроші.

Варто додати, що у постійних громадських закладах та закладах швидкого харчування Словаччини одноразові пластикові вироби вже заборонені з листопада. Їх використання також заборонили на масових заходах. Словацький уряд закликає супермаркети знайти біорозкладну альтернативу для пакетів. Адже за період з 2015 до 2018 року використовувати пластикові упаковки в країні стали на 30% частіше.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі