16 Червня, 2022

Заявка Молдови до ЄС не має бути “відокремлена” від України – Макрон

Заявка Молдови до ЄС не має бути “відокремлена” від України – Макрон

Членство Молдови в ЄС це “процес, який вимагає певних умов, навіть якщо відповідь буде зрозуміла”. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон під час візиту до Кишинева в середу, 15 червня.

При цьому, за словами Макрона, Молдову не слід відмежовувати від України з точки зору перспектив, які надаються щодо членства у Європейському Союзі.

Dsc 3262 1 Scaled

У свою чергу президентка Молдови Майя Санду вказала на “тривалий процес” та “постійні зусилля”, необхідні для посилення інтеграції Молдови в ЄС, запевнивши, що країна не шукає “ярликів”.

У ході пресконференції Еммануель Макрон порівняв геополітичну ситуацію в Молдові з Грузією, Вірменією та Азербайджаном. Він наголосив на важливості своєї пропозиції щодо “європейської політичної спільноти”, чиї перші відповіді “з точки зору безпеки, оборони, енергії та інфраструктури” могли б надійти швидко.

Проте пропозиція Макрона викликає занепокоєння у деяких лідерів ЄС, які розглядають це як спробу президента Франції обійти або навіть уникнути заявки України та Молдови на вступ до ЄС – хоча Санду це вітав.

Після прес-конференції в Кишиневі Макрон, спілкуючись із Санду, висловив своє “бажання”, щоб “зусилля та законні прагнення Молдови, яка вже є членом європейської родини”, були визнані.

Нагадаємо, що до цього президент Франції Еммануель Макрон прибув із робочим візитом до Румунії. Метою візиту стала підтримка бойових груп НАТО, розміщених в країнах Східної Європи.

 

InfoPost.Media за матеріалами Euractiv, Elysée, Newsmaker

Фото: NewsMaker / Andrei Mardari


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі