fbpx
15 Червня, 2022

“Ми маємо захистити себе”: президент Франції почав турне Східною Європою з візиту до Румунії

“Ми маємо захистити себе”: президент Франції почав турне Східною Європою з візиту до Румунії

Президент Франції Еммануель Макрон прибув із робочим візитом до Румунії. Ввечері 14 червня його літак приземлився в аеропорту в Констанці. Метою візиту стала підтримка бойових груп НАТО, розміщених в країнах Східної Європи.

Після зустрічі з прем’єр-міністром Румунії Ніколае Чука Макрон провів закриту зустріч із французькими солдатами, які дислокуються на 57-й авіабазі “Михайла Когальнічану”. Про це з посиланням на французкі ЗМІ пише Балканський оглядач.

Макрон Румунія

“Коли Росія вторглася в Україну, вас за рекордно короткий термін відправили сюди, у Румунію, для виконання важливої місії. Ви втілюєте європейську солідарність і безпеку. Нація вдячна за вашу відданість”, – зазначив Макрон під час зустрічі з військовими. – “Ніхто не знає, що принесуть наступні кілька тижнів, найближчі місяці. Ми зробимо все, щоб продовжувати зупиняти військові зусилля Росії, допомагати українцям та їхній армії та продовжуватиме переговори”.

Говорячи про довгострокову перспективу, Макрон зазначив, що “ми повинні бути в змозі захистити себе”. Він підкреслив, що багатонаціональна бойова група НАТО в Румунії, яка включає французький, бельгійський та американський військовий персонал, буде служити “потужним стримуючим фактором” на східному фланзі Європи.

Варто додати, що Франція з 1 січня 2022 року очолює Збройні сили НАТО і перебрала цю функцію у Туреччини. До Румунії Франція надіслала близько 500 солдат.

Візит до Румунії – лише початок східноєвропейського турне президента Франції. Далі Макрон відправиться до Молдови, а потім, можливо, до України.

 

InfoPost.Media

Фото: Inquam Photos / Octav Ganea


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі