fbpx
14 Квітня, 2022

Закарпатські угорці, які втекли від війни, повертаються в Україну для початку посівної кампанії

Закарпатські угорці, які втекли від війни, повертаються в Україну для початку посівної кампанії

Чимало угорців уже повернулося на Закарпаття, оскільки готуються до посівної кампанії. Наразі люди подолали перший шок війни та починають думати про осінній урожай.

Про те, як закарпатські угорці переживають події в Україні, в інтерв’ю Blikk розповів історик, голова Демократичної спілки угорців Закарпаття (UMDSZ) Ласло Зубанич.

B Zuba3e

Останніми тижнями повітряна сигналізація на Закарпатті – звична справа?

“Залежить від того, де живе людина, якщо в більшому населеному пункті вмикаються сирени. У селі попередні системи сповіщення вже розібрані, таких мало. Але якщо на телефоні, наприклад, встановив додаток “Повітряна тривога”, то вночі прокидаєшся. Найбільша проблема на даний момент полягає в тому, що неможливо знати, куди спрямована повітряна атака. Ми просто не можемо її локалізувати, якщо, скажімо, ракета запущена з Криму, в яку частину України вона вдарить. Люди постійно піддаються цій невизначеності”.

Чимало угорців втекли до Угорщини, багато ще залишають Україну чи повертаються?

“Так, багато хто повернувся додому, в основному через залишених членів сім’ї. Але частково й тому, що тут, у західних областях, більш безпечно. Наразі перший шок від війни вже минув, і люди, які живуть у селі, почали думати, що пора б подбати про овочі. Якщо вони цього не зроблять зараз, то нічого цього року не матимуть. Неможливо протистояти столітнім генам. Тепер усі почали працювати в полі”.

Чи закінчиться війна 9 травня, на День Перемоги, який святкують росіяни?

“Мене запитують про це кілька разів на день, але я дуже скептично налаштований. Це залежить від того, як пройдуть переговори між українською та російською сторонами, де до того часу сформуються нові фронти, які будуть зіткнення. Прогнозувати закінчення війни до 9 травня це все-одно, що гадати на кавовій гущі”.

Раніше Ласло Зубанич розповів, що частина угорців, які зараз покинули країну, повернуться, але після врегулювання ситуації їх кількість на Закарпатті зменшиться, залишиться менше ста тисяч. Наразі, за словами історика, війна Росії в Україні практично зменшила угорську громаду на одну третину.

 

InfoPost.Media

Фото: kronikaonline.ro


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі