fbpx
18 Жовтня, 2021

Закарпатка Жофія Торпоі стала “золотим лауреатом” Національного конкурсу поезії в Угорщині (ФОТО)

Закарпатка Жофія Торпоі стала “золотим лауреатом” Національного конкурсу поезії в Угорщині (ФОТО)

У неділю в Будапешті, у приміщенні Національного театру, відбувся фінал всеугорського конкурсу декламаторів віршів. Друге почесне місце та диплом лауреата отримала Жофія Торпоі – студентка із закарпатського Берегова.

Національний конкурс поезії відбувався в Угорщині вже вшосте за сприяння Асоціації угорських поетів. Конкурс складається з трьох раундів, третій – суперфінал у прямому ефірі, де виступали 32 найкращі конкурсанти за рішенням журі та голосуванням глядачів. Для участі конкурсанти мали не лише прочитати вірш, але й створити відеокліп. Жофія Торпоі підготувала кліп на вірш Яноша Пілінскі (1927-1981).

Участь у конкурсі мали право брати декламатори угорської поезії не лише з Угорщини та Карпатського басейну, а з усього світу. Основною метою було надання нової інтерпретації класичної та сучасної поезії, популяризація різноманітності угорської мови за допомогою поезії та зміцнення культурну ідентичність.

Лауреати отримали грошові премії – від 50 000 до 100 000 форинтів. Головою журі конкурсу був Аттіла Віднянський, головний режисер Національного театру та керівник Берегівського угорського драматичного театру.

Слід зазначити, що це не перша творча премія, виграна за кордоном за останній період, що варте уваги.

Так, наприклад, уродженець України Альберт Газда зі своєю збіркою оповідань “Ленінград” увійшов у трійку авторів кращих творів національної літературної премії Угорщини “Марго-2021”. Крім того днями івано-франківська письменниця Катерина Бабкіна стала лауреатом літературної премії “Ангелус” в Центральній Європі. Премію авторці вручили у Вроцлаві під час Фестивалю Бруно Шульца.

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі