З 15 грудня в Україні запрацює експериментальний проект, що дозволить забронювати для себе комфортний час для перетину кордону. Проект “Електронна черга перетину кордону” напередодні затвердив Кабмін.
Про це під час засідання уряду 9 грудня розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами прем’єра, Україна має значний транспортний потенціал, і українські пункти пропуску на кордоні не повинні ставати перепоною. До прикладу, вантажівки інколи можуть стояти у чергах на пунктах пропуску до двох тижнів.
“Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Проект дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам – не простоювати по декілька днів, що скоротить витрати бізнесу”, – зазначив Шмигаль.
Крім того, цьогоріч прийнято план модернізації пунктів пропуску, в межах якого відбудеться модернізація 20 та будівництво 12 нових пунктів пропуску. У ході модернізації в пунктах пропуску зроблять “комфортні зони очікування”.
Загальний обсяг програми — майже 10 млрд грн на 3 роки.
Нагадаємо, у жовтні в ході обговорення проблеми з дозволами на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень між Україною та Польщею польська сторона висловила занепокоєння чергами на спільному кордоні. У відповідь українське Мінінфраструктури запропонувало польським колегам провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску.
Питання черг піднімалось і під час засідання угорського Національного комітету згуртованості в Будапешті. Держсекретар Угорщини, відповідальний за національну політику в угорському уряді Арпад Янош Потапі наголосив на людському факторі щодо довгих черг на українсько-угорському кордоні. На його думку “відсутність співчуття” до сотень людей, які змушені мало не щодня перетинати кордон і годинами чекати у чергах, призводить саме до подібних ситуацій.