У Будапешті відбулося засідання Національного комітету згуртованості (NÖB). На засіданні проголосували за річний звіт Фонду Бетлена Габора за минулий рік та заслухали Арпада Яноша Потапі, державного секретаря з питань національної політики. Той надав інформацію про поточні проблеми, що стосуються закордонних угорців.
Основна увага була прикута до угорців у Сербії. Нещодавно тут у багатьох населених пунктах, де мешкає угорська громада, було спаплюжено двомовні таблички – угорські надписи були зафарбовані невідомими і тепер вони виключно сербською мовою.
Також депутат FIDESZ Янош Бенчік зауважив, що у Воєводині “виникла шизофренічна ситуація”. Місцеві угорці були зобов’язані відзначати сербське національне свято, яке для угорців навпаки є Днем пам’яті та скорботи. До того ж у Суботиці урочисто відкрили в цей день 30-метрову статую сербського короля Петра I Карагеоргієвича.
Янош Бенчік зазначив, що за відзначення офіційного свята проголосувала навіть з невідомих причин Асоціація угорців Воєводини.
Проблеми угорців Закарпаття
У зв’язку із Закарпаттям, де також мешкає угорська громада, Янош Бенчік згадав про “трагічну проблему”, якій вже багато років. Він наголосив на складнощах перетину кордону з Угорщиною.
За словами депутата FIDESZ саме небажання та опір української сторони ускладнює відкриття нових пунктів пропуску на Закарпатті. А довге очікування на угорському боці на діючих прикордонних переходах також робить життя закарпатських угорців ще більш “гірким”.
“Якнайшвидше вирішити це питання в інтересах національної політики”, – зазначив Янош Бенчік.
Арпад Янош Потапі стосовно пошкодження угорських табличок у Воєводині зазначив, що не бачить особливих проблем щодо їх відновлення – адже йдеться про звичайний вандалізм. Він вважає, що місцеве населення швидко відновить двомовні таблички у співпраці з угорськими організаціями, які діють у Сербії.
А щодо довгих черг на українсько-угорському кордоні державний секретар Угорщини наголосив на людському факторі.
“Відповідно до чинного законодавства слід зробити все, щоб пришвидшити перетин кордону для того, аби люди не страждали аж до нервових спазмів у шлунку, коли вони досягають угорського кордону”, – зазначив Потапі.
На його думку “відсутність співчуття” до сотень людей, які змушені мало не щодня перетинати кордон і годинами чекати у чергах, призводить саме до подібних ситуацій.
Варто нагадати, що українське Мінінфраструктури запропонувало польським колегам провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні. Все через нарікання поляків на черги з вантажівок у пунктах пропуску.
InfoPost.Media за матеріалами delhir.info
Фото: delhir.info
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.